Albert Łyjak

Materiały

Nie żyje Marek Nowakowski. Znakomity pisarz, publicysta i autor wielu książek, zmarł po długiej chorobie.

Marek Nowakowski urodził się 2 marca 1935 w Warszawie. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutował w 1957 r, ogłoszonym na łamach „Nowej Kultury” opowiadaniem –„Kwadratowy”.Był uczestnikiem protestów przeciwko zmianom w konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, w 1984 roku był aresztowany. Był współzałożycielem podziemnego pisma literackiego „Zapis” (1977), a także członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszkał w Warszawie.23 września 2006 został odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Nieboszczyk po liftingu

Że Tusk będzie odświeżał swój pijar, było wiadomo od dawna. Wizerunek mocno nadszarpnięty niekompetencją, korupcją, nepotyzmem i wciąż nowymi aferami, powodował spadek sondaży i o to w tym wszystkim chodzi. Zanim kolejni następcy skompromitują się jak ich poprzednicy minie trochę czasu. -„Kluczem jest potrzeba energii – będziemy budowali zespół energetyczny, bo potrzebujemy bardzo ostrego tempa”- podkreślał premier na konferencji prasowej, mówiąc o konieczności odpowiedniego wydania środków europejskich. I dodawał:

Moralna ślepota

Major Zygmunt Bauman ponownie w akcji. Nie jest to już, co prawda akcja komunistycznego KBW, gdzie mordowano polskich patriotów. Gdzie karabiny i naboje wycelowane w Polaków były jak najbardziej prawdziwe. Teraz nie ma karabinów, teraz swoją obecnością i gloryfikacją przez politycznych „postępowców” taka osoba, z taką przeszłością pluje Polakom i ofiarom komunistycznej rzezi w twarz. Tu nie ma miejsca na dyskusje, wybaczanie. Pamięć o ofiarach jest wystarczającym drogowskazem.Jak mawiał poeta:

Przemówienie Kazimierza Piechowskiego pod Ścianą Straceń KL Auschwitz

Przemówienie Kazimierza Piechowskiego pod Ścianą Straceń KL Auschwitz podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar NIEMIECKICH Obozów Koncentracyjnych (tak nazwa dnia pamięci wywalczonego przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Rodzin Oświęcimskich brzmiała pierwotnie, tzn. zanim strażnicy politycznej poprawności z Sejmu RP dokonali zamiany słowa "niemieckich" na termin "nazistowskich”  

Bankowy Tytuł Egzekucyjny-relikt komunizmu

Bankowy tytuł egzekucyjny to prawny następca bankowego tytułu wykonawczego, który został wprowadzony w komunistycznej Polsce dekretem z dnia 15 stycznia 1945 r. PRL wyposażył w to narzędzie banki. Wtedy cała gospodarka była państwowa i samo państwo dbało, by egzekwować należności. Ustrój się zmienił, ale bankowy tytuł wykonawczy pozostał. Zmieniono tylko nazwę – na bankowy tytuł egzekucyjny. Polska jest jedynym krajem na świecie, który ma tak opresyjne prawo wymierzone we własnych obywateli. Jeszcze niedawno takim narzędziem posługiwały się banki na Węgrzech, ale rząd Wiktora Orbana je zlikwidował. Zostaliśmy jedyni z tym komunistycznym reliktem, który co roku niszczy wiele polskich firm, a setki Polaków pozbawia z dnia na dzień całego dorobku życia.

Objeść się orłem

Czekoladowy orzeł odsłaniany w Dniu Flagi przez Bronisława Komorowskiego jest wyznacznikiem fajnej Polski. Czy można się dziwić poparciu rządzących dla komercyjnego wykorzystywania symbolu narodowego Czy niedługo naszego narodowego orła będziemy mieli na piwie i prezerwatywach? Minister kultury Bogdan Zdrojewski jednoznacznie stwierdził, że dowolna kreatywna wariacja na temat symboli narodowych może być wykorzystywana w celach komercyjnych.   

Milion euro kary za każdy tydzień

W ciągu kilku lub kilkunastu miesięcy Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu może nałożyć na Polskę karę za to, że nie wdrożyła unijnych dyrektyw. Chodzi o dyrektywy dotyczące gazu i energii elektrycznej, które składają się na tzw. trzeci pakiet energetyczny, mający doprowadzić do liberalizacji europejskiego rynku i zwiększyć prawa konsumentów. Za każdy dzień zwłoki we wprowadzaniu unijnego prawa Polsce grozi łącznie ponad 170 tys. euro.

Podziękowania od Google

Na nic się zdały kolejne próby ograniczenia wolności w Internecie. Ogólnoświatowa akcja Google i milionów internautów zablokowała kolejne regulacje. Tym razem nie były to ACTA, CETA tylko Międzynarodowe Regulacje Telekomunikacyjne. Na spotkaniu w Dubaju 89 kraje podpisały dokument ale aż 55 nie podpisało. Kolejne próby regulacji i ograniczania wolności internetu zostały zablokowane. Na jak długo? Poniżej oryginalny( bez poprawek) tekst wiadomości od Google

Koniec z rytualnymi mordami zwierząt

Decyzją Trybunału Konstytucyjnego w Polsce wprowadzono zakaz rytualnego uboju zwierząt. Polska jak do tej pory jest  największym w Europie dostawcą koszernego mięsa dla Żydów i mięsa halal - dla muzułmanów. Przepisy zaczną obowiązywać od nowego roku, wtedy to wygaśnie- rozporządzenie ministra rolnictwa, które zezwalało na rytualny ubój zwierząt, czy nazywając to bardziej radykalnie-na rytualne mordy. Zakaz ten odbił się szerokim echem w świecie, polskie media nabrały wody w usta. Pewnie nie chcą być posądzone o antysemityzm, lub mowę nienawiści? Nam chodzi tylko o fakty.

Mowa nienawiści

 Mohery, Ciemnogród, faszyści, antysemici i podobne określenia padały już od wielu lat. Zanim wybuchła wojna polsko-polska. Może wtedy nie było jeszcze wiadomo do czego to doprowadzi, teraz widać to jak na dłoni. Będąc pacholęciem i czasami wdając się w utarczki na podwórku, starsi, rozdzielający zwaśnione strony, mieli kardynalną zasadę rozstrzygania takich sporów. Regułę starą, sprawiedliwą i wychowawczą. Zawsze się pytali: kto zaczął? Ten, który zaczął był winowajcą i  ponosił konsekwencje.    

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej