Jan Bodakowski

Materiały

Bojkot Marszu Niepodległości – Leszek Bubel, Janusz Korwin Mikke, Adam Wielomski

W ostatnim tygodniu przed Marszem Niepodległości bojkotowanie tej największej nacjonalistycznej manifestacji po II wojnie światowej stało się niezwykle modne. Nie tylko w środowiskach skrajnej lewicy, czy publicystów gazety wyborczej, trwa nagonka na Marsz Niepodległości.

Fotorelacja Krucjata Różańcowa pod sejmem 11.11.2012

 W dniu święta narodowego uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zebrali się pod sejmem by modlić się za parlamentarzystów, „ o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu”. Celem wspólnej modlitwy jest uchronienie Polski i Polaków „od złego prawa, które wymierzone jest w nasze rodziny: w polskich ojców, matki i dzieci; od prawa, które doprowadza naszą Ojczyznę i nas samych do ruiny moralnej i materialnej”.  

Sołżenicyn o Żydach – hit targów książki historycznej

W Arkadach Kubickiego na warszawskim Zamku Królewskim do dnia 2 grudnia odbywają się kolejne Targi Książki Historycznej. Impreza jest czynna od 10.00 do 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Ignorancja JKM

 Niewątpliwie na tle polityków III RP Janusz Korwin Mikke robi wrażenie człowieka mówiącego z sensem. Jest to jednak przede wszystkim efekt tła (czyli zjawiska polegającego na tym że dzięki bardzo ale to bardzo brzydkiemu tłu coś brzydkiego wygląda na ładniejsze niż jest w rzeczywistości).  

Stasi

Jedną z wielu komunistycznych tyrani zainstalowanych przez sowietów po II wojnie światowej była Niemiecka Republika Demokratyczna. Tak jak to najczęściej bywało w krajach okupowanych przez sowietów nie była ona ani demokratyczna, ani niemiecka, ani nie była republiką. Wbrew Niemcom władze w NRD sprawowała komunistyczna Socjalistyczna Partia Jedności Niemiec SED. Instrumentem zniewolenia narodu była policja polityczna Stasi.  

Mitologia efektu cieplarnianego

 Nakładem Instytuty Globalizacji, prywatnego ośrodka badawczego o profilu wolnorynkowym i katolickim, w serii poruszającej żywotne problemy społeczne Polski, ukazała się praca znanego z prasy prawicowej publicysty Tomasza Teluka. „Mitologia Efektu cieplarnianego” jest niezwykle patriotyczna lekturą.      

Niemcy – dekomunizacja której nie było

Wielu Polaków ma niezdrową skłonność do ulegania mitom, i równie szkodliwą awersje do wiedzy o otaczającym świecie. Nawet wiedza o rzeczywistości politycznej Niemiec, państwa decydującego o losach Unii Europejskiej wobec której Polska jest zależna, jest dla dużej części Polaków przysłonięta zasłoną niewiedzy i mitów. Wydana przez Zysk książka Uwe Müller i Grit Hartmann „Stasi. Zmowa niepamięci” drastycznie odziera Polaków z przytulnych mitów i ignorancji.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej