Jakub Malicki

Materiały

Dlaczego nie zagłosuję na Pawła Kukiza

Wybory coraz bliżej, więc na spotkaniach towarzyskich coraz częściej porusza się temat kandydatów. Część moich znajomych deklaruje, że zagłosuje na pana Pawła Kukiza. Nawet ci, którzy mają innego faworyta w tych wyborach uważają go za swój „drugi wybór”. Ja jednak nie planuję oddać głosu na Kukiza.

To nie jest nasz kredyt

Zadłużeni we frankach szwajcarskich ludzie naciskają na rząd, aby ten im w jakiś sposób pomógł. Obecnie są podirytowani, że władze nie podjęły żadnych działań. Choć jest mi przykro, że znaleźli się w takiej sytuacji (sam nie chciałbym się w takiej znaleźć), to uważam że państwo polskie nie powinno im pomóc.  

Partia „Zmiana” i jej program

Głośniej na temat nowopowstałej partii „Zmiana” zrobiło się, gdy jej działacze nieproszeni weszli do studia w którym nagrywano program „Młodzież Kontra”. Bardziej niż sposoby promowania się interesuje mnie program tego ugrupowania i dlatego specjalnie dla Czytelników przygotowałem, mam nadzieję że treściwą i dokładną, analizę programu „Zmiany”. Opis uzupełniłem moją własną oceną tych propozycji.  

Rząd nie może nas oszukiwać!

Szanowny Czytelniku, wyobraź sobie proszę pewną sytuację. Przypuśćmy, że chcesz sprzedać swój samochód i znalazłeś kupca. Umówiliście się, że samochód będzie kosztował 5 000 złotych i otrzymasz te pieniądze gdy tylko oddasz nowemu właścicielowi kluczyki. Umowa kupna została spisana i zgodnie z nią masz otrzymać 5 000. Kupujący wsiada do samochodu, daje Ci 1 000 i mówi, że przykro mu, ale nie ma więcej pieniędzy, dlatego więcej nie zapłaci i odjeżdża. Ku Twojemu zdziwieniu sąd przyznaje rację oszustowi stwierdzając, że brak pieniędzy jest wystarczającym powodem złamania umowy.  

Dlaczego nie szukamy przyczyn?

Środowiska konserwatywne oraz związane ze społeczna nauką Kościoła sporo część czasu i energii poświęcają na krytykę pojawiających się od czasu do czasu wykwitów lewicowej ideologii. Narzekania na osłabianie rodzin oraz indoktrynowanie społeczeństwa lewicowymi pomysłami można znaleźć w niemal każdej gazecie i na każdym portalu związanym z tymi środowiskami. Nie mam zamiaru tego krytykować, a wręcz przeciwnie. Narzekanie na to, na co należy narzekać i krytyka tego, co zasługuje na krytykę to zachowanie zrozumiałe. Nie należę do tych, którzy w kółko powtarzają „ach, my Polacy ciągle tyle narzekamy” i wolą trzymać zamknięte oczy na to co się dzieje. Uważam jednak, że poza krytyką trzeba czegoś jeszcze. Trzeba poszukać przyczyn.  

Płaca minimalna

Od nowego roku w Niemczech weszła w życie ustawa o płacy minimalnej. Stawka za godzinę wynosić będzie 8,5 euro za godzinę i będzie dotyczyć nie tylko Niemców, ale też obywateli innych państw pracujących w tym kraju.  

Tabletki

Komisja Europejska podjęła decyzję*, że w Polsce tak zwana „tabletka dzień po” będzie dostępna bez recepty. I ogłoszeniu tej decyzji towarzyszył tradycyjny już zamęt polegający na przekręcaniu znaczeń i mieszaniu pojęć. Spróbuję, na tyle na ile potrafię, trochę to poukładać. Jako że jestem publicystą stronniczym chciałbym obrać w tej sprawie stanowisko a bez uporządkowania informacji tego się nie da zrobić.  

Jeszcze raz o Charlie Hebdo

Ostatnio pisałem o ludziach, którzy już wcześniej przewidywali, że w końcu dojdzie do rozlewu krwi. Dziś parę słów o tym, jak całe zajście jest komentowane.  

A "rasiści" ostrzegali...

Przyznam, że o wydarzeniach z Francji dowiedziałem się stosunkowo niedawno. Zamach w redakcji tygodnika Charlie Hebdo skłonił mnie do niestety bardzo gorzkiej refleksji.  

Wolny Bazar - relacja

Zniesienie podatków dochodowych, obniżenie akcyzy do granicy dopuszczalnej przez Unię Europejską, likwidacja większości koncesji oraz uproszczenie procedur podatkowych i administracyjnych. Zdaniem organizatorów akcji Wolny Bazar spełnienie tych postulatów jest konieczne, aby gospodarka Polski stanęła na nogi.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej