Reakcja „prawicy” na paraolimpijski huragan Korwina

JKM znowu wywołał medialny huragan, powtarzając swoją dość starą i najzupełniej zrozumiałą i uzasadnioną opinię na temat paraolimpiad. W tej nowej-starej awanturze zaskakujące było jedno: poziom agresji i nienawiści, z jaką JKM był atakowany, niestety także przez środowiska aspirujące do prawicowości. Świadczy to niestety nie tylko o podwójnych standardach – przecież gdyby w tych tekstach pod nazwisko Korwin-Mikke podstawić nazwisko Kaczyński, to sami ich autorzy uznaliby je za klasyczne przykłady nienawistnego szczucia – ale także o tym, że lewica wypracowała sobie w tej dziedzinie tak mocną pozycję, że jej paradygmat jest przyjmowany za ogólnie obowiązującą zasadę.

Najbardziej jednak zaskakuje poziom bredni zawarty w tych nienawistnych atakach. Wszystkich przebił polityk Prawicy Rzeczpospolitej Marian Piłka, który stwierdził na portalu wpolityce.pl, że „Janusz Korwin-Mikke nie jest żadnym konserwatystą! Konserwatywny światopogląd opiera się o chrześcijańską wizję człowieka i chrześcijańską wizję rzeczywistości społecznej. To, w sposób zasadniczy, Korwin neguje”. Piłka najwyraźniej zapomniał albo po prostu nie wie, że przecież to właśnie Kościół katolicki – używając lewackiego języka, którym zaczyna myśleć i mówić ta „prawica” – dyskryminuje niepełnosprawnych! Przecież niepełnosprawny (i chodzi tu nie tylko o niepełnosprawność fizyczną czy umysłową, ale nawet seksualną!) nie może zostać księdzem – i jest to w pełni zrozumiałe i dobrze uzasadnione. Czy w związku z tą jawną dyskryminacją Piłka zaraz uzna, że Kościół katolicki neguje chrześcijańską wizję rzeczywistości?

Tymczasem prawda jest taka, że entuzjastyczna ocena paraolimpiad – wbrew temu, że nikt ich nie chce oglądać – stała się ostatnio elementem politycznej poprawności. I przeciwko takiemu właśnie zjawisku woła na prawicowej puszczy JKM, co nie ma nic wspólnego z obrażeniem, wykpiwaniem czy szydzeniem z niepełnosprawności – czego nie są w stanie zrozumieć móżdżki pokroju Mariana Piłki.

TOMASZ SOMMER-Najwyższy Czas!

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej