Reakcja „prawicy” na paraolimpijski huragan Korwina

JKM znowu wywołał medialny huragan, powtarzając swoją dość starą i najzupełniej zrozumiałą i uzasadnioną opinię na temat paraolimpiad. W tej nowej-starej awanturze zaskakujące było jedno: poziom agresji i nienawiści, z jaką JKM był atakowany, niestety także przez środowiska aspirujące do prawicowości. Świadczy to niestety nie tylko o podwójnych standardach – przecież gdyby w tych tekstach pod nazwisko Korwin-Mikke podstawić nazwisko Kaczyński, to sami ich autorzy uznaliby je za klasyczne przykłady nienawistnego szczucia – ale także o tym, że lewica wypracowała sobie w tej dziedzinie tak mocną pozycję, że jej paradygmat jest przyjmowany za ogólnie obowiązującą zasadę.

Najbardziej jednak zaskakuje poziom bredni zawarty w tych nienawistnych atakach. Wszystkich przebił polityk Prawicy Rzeczpospolitej Marian Piłka, który stwierdził na portalu wpolityce.pl, że „Janusz Korwin-Mikke nie jest żadnym konserwatystą! Konserwatywny światopogląd opiera się o chrześcijańską wizję człowieka i chrześcijańską wizję rzeczywistości społecznej. To, w sposób zasadniczy, Korwin neguje”. Piłka najwyraźniej zapomniał albo po prostu nie wie, że przecież to właśnie Kościół katolicki – używając lewackiego języka, którym zaczyna myśleć i mówić ta „prawica” – dyskryminuje niepełnosprawnych! Przecież niepełnosprawny (i chodzi tu nie tylko o niepełnosprawność fizyczną czy umysłową, ale nawet seksualną!) nie może zostać księdzem – i jest to w pełni zrozumiałe i dobrze uzasadnione. Czy w związku z tą jawną dyskryminacją Piłka zaraz uzna, że Kościół katolicki neguje chrześcijańską wizję rzeczywistości?

Tymczasem prawda jest taka, że entuzjastyczna ocena paraolimpiad – wbrew temu, że nikt ich nie chce oglądać – stała się ostatnio elementem politycznej poprawności. I przeciwko takiemu właśnie zjawisku woła na prawicowej puszczy JKM, co nie ma nic wspólnego z obrażeniem, wykpiwaniem czy szydzeniem z niepełnosprawności – czego nie są w stanie zrozumieć móżdżki pokroju Mariana Piłki.

TOMASZ SOMMER-Najwyższy Czas!

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej