CETA będzie jak ACTA?

Kolejna rzecz robiona za plecami Europejczyków to CETA - porozumienie pomiędzy UE i Kanadą, które również dotyczy własności intelektualnej i może zawierać podobne zapisy jak te, które były ostro krytykowane w przypadku ACTA.

Pomimo atmosfery tajemnicy otaczającej negocjowane porozumienie, Komisja Europejska niedawno potwierdziła, że w obecnej wersji CETA pojawiają się sankcje karne odpowiadające szeroko krytykowanym postanowieniom ACTA. Te nieproporcjonalne środki karne są przeznaczone także do walki z niekomercyjnym wykorzystywaniem utworów chronionych prawem autorskim (...)
Negocjowanie sankcji karnych należy do kompetencji krajów członkowskich Unii Europejskiej, a zatem odpowiedzialne są za to rządy reprezentowane przez Radę Unii Europejskiej. Dlatego też, nawiązując do deklaracji składanych w związku z odrzuceniem ACTA, wzywamy polski rząd, aby w toku trwających właśnie negocjacji sprzeciwił się wszelkim zawartym w projekcie CETA postanowieniom, które zagrażają prawom i wolnościom obywateli oraz kontynuują represyjną politykę egzekwowania praw na dobrach niematerialnych.

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej