Mowa nienawiści

 Mohery, Ciemnogród, faszyści, antysemici i podobne określenia padały już od wielu lat. Zanim wybuchła wojna polsko-polska. Może wtedy nie było jeszcze wiadomo do czego to doprowadzi, teraz widać to jak na dłoni. Będąc pacholęciem i czasami wdając się w utarczki na podwórku, starsi, rozdzielający zwaśnione strony, mieli kardynalną zasadę rozstrzygania takich sporów. Regułę starą, sprawiedliwą i wychowawczą. Zawsze się pytali: kto zaczął? Ten, który zaczął był winowajcą i  ponosił konsekwencje.    

 „Będę strzelał jak do kaczek tylko powstrzymuje mnie teraz okres ochronny”-mówił myśliwy, który piastuje teraz urząd najwyższy, Prezydenta Polski- do braci Kaczyńskich. Janusz Palikot, polski parlamentarzysta, szef partii własnego imienia, kolega Bronisława Komorowskiego mówił: „Bronisław Komorowski pójdzie na polowanie na wilki. Zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i  skórę wystawimy na sprzedaż.” To tylko nieliczne przykłady, pomijam takie indywidua jak poseł Niesiołowski czy zwroty do opozycji Donalda Tuska w rodzaju: „ Wyginiecie jak Dinozaury” . Pomijam bo jest mi wstyd, że żyję w takim kraju. To nie jest język ulicy, to język parlamentarzystów, prezydenta, premiera, redaktorów naczelnych gazet. Ataki na kościół i wyszukane szyderstwa Tomasza Lisa, czy wieloletnia wojna Adama Michnika z osobami, które mają lub miały odmienne poglądy nie wymaga przykładów. Któż z nas nie pamięta dołączonych do „Gazety Wyborczej” gwizdków ,które miały być użyte do wygwizdania patriotycznej manifestacji.

Teraz ci wszyscy, którzy ponoszą winę chcą to naprawić. Adam Michnik, biadoli bo nie wie jak scalić Polskę, Donald Tusk szykuje restrykcje karne za mowę nienawiści i ogólnie wszyscy czują się zatroskani. Nie dostrzegając przyczyn, winowajców, deliberują jedynie o skutkach.

 Mam dobrą radę dla nich wszystkich, wiem jak scalić Polskę. Nie róbcie już nic, nie mieszajcie się. Wyrządziliście tyle złego, że jedyne co możecie  zrobić to tylko milczeć i odejść z honorem.

                                                                                      Albert Łyjak

 

 

 

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej