Koniec z rytualnymi mordami zwierząt

Decyzją Trybunału Konstytucyjnego w Polsce wprowadzono zakaz rytualnego uboju zwierząt. Polska jak do tej pory jest  największym w Europie dostawcą koszernego mięsa dla Żydów i mięsa halal - dla muzułmanów. Przepisy zaczną obowiązywać od nowego roku, wtedy to wygaśnie- rozporządzenie ministra rolnictwa, które zezwalało na rytualny ubój zwierząt, czy nazywając to bardziej radykalnie-na rytualne mordy. Zakaz ten odbił się szerokim echem w świecie, polskie media nabrały wody w usta. Pewnie nie chcą być posądzone o antysemityzm, lub mowę nienawiści? Nam chodzi tylko o fakty.

 Społeczności żydowskie biją na alarm, bo to oznacza odcięcie od dostaw koszernego mięsa.

To zagraża żydowskiemu stylowi życia - mówi "Jewish Chronicle" Henry Grunwald, szef stowarzyszenia Shechita.  Z pewnością nastąpią duże podwyżki cen koszernego mięsa. W obecnej sytuacji na rynku, każde zmniejszenie podaży mięsa koszernego przełoży się na wyższe ceny dla konsumentów - dodaje Grunwald.”Polacy to antysemici wieszczą amerykańskie portale internetowe.

Natomiast w wielu wypadkach wręcz obraża się Polaków. Argentyński portal handlarzy mięsem napisał:Polacy to "szumowiny", które pognały Żydów do obozów.  Wujaszek Stalin był jedynym człowiekiem, który wiedział jak postępować z Polakami - napisano na stronie "Meat Trade News Daily". Wszystko to oczywiście w związku z prowadzonym zakazem rytualnego uboju zwierząt w Polsce. Niektóre komentarze na branżowym portalu handlarzy mięsem aż porażają agresją-"Ci źli, fałszywi miłośnicy zwierząt pognali cztery miliony Żydów do obozów śmierci. Niech Bóg im wybaczy, bo ja tego nigdy nie zrobię" - napisał anonimowy autor w jednej z dwóch informacji na stronie "Meat Trade News Daily". " Informacja ta pojawiła się na portalu Kontakt 24, zbulwersowani i oburzeni internauci wyłuskali co ciekawsze hasła. Nie będę ich tutaj przytaczał bo nie są tego warte, te które wyżej przytoczyłem, chyba wystarczą.

Od obrony polskich interesów i naszego wizerunku jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Wszystkie polskie media powinny zgodnym chórem potępić taką plugawą nagonkę na nasz kraj. Czy coś zrobią? Czy zareagują? Czy coś napiszą?

Czy Trybunał Konstytucyjny jest antysemicki? Nie po prostu uznał, że rozporządzenie zezwalające na rytualny ubój,  jest sprzeczne z ustawą o ochronie zwierząt.

 

 

                                                                          Albert Łyjak

 

 

 

 

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej