Christiani vincit omnia

Wychodźcie z katakumb, czcigodni Biskupi
Neron zgodliwszy, krew na arenie obsycha
I tylko Chilon Chilonides, jak głupi
na Krzyżu zdycha...

Marian Hemar

Christiani vincit omnia

Komunizm na świecie zabił ponad 170 mln istnień ludzkich (w większości Chrześcijan)   i bardzo wiele milionów ludzi uwięził w obozach koncentracyjnych¹. W Polskiej Republice Ludowej służby specjalne podległe sowieckiemu okupantowi bez żadnych skrupułów i bezlitośnie zwalczały  Kościół i wiernych. Wybór Ojca Świętego Jana Pawła II na Papieża i przebudzenie moralne narodu - powstanie Solidarności w 1980r. było zapowiedzią zwycięstwa nad komunizmem w Polsce. Pomimo zamachu na Ojca Świętego i wprowadzenia stanu wojennego do osiągnięcia powyższego sukcesu zabrakło jedynie Wytrwałości.   Zabójstwo błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i ujawnienie prawdy o nim wywołało wstrząs i oburzenie społeczne w Polsce i na świecie.Pogrzeb 3 listopada 1984 zgromadził olbrzymie tłumy i przekształcił się w wielką około 500 tysięczną patriotyczną manifestację, która bez jednego wystrzału mogła się przyczynić do obalenia komunizmu w Polsce. Pomimo totalnej paniki komunistów zawiedli liderzy solidarnościowej opozycji, a sowiecka agentura wpływu skrupulatnie dopilnowała pacyfikowanie nastrojów społecznych.

Poczta Solidarności Walczącej

 Na przełomie 1988 i 1989r. nastąpiło „porozumienie” w Magdalence i przy okrągłym stole. Jednak do dnia dzisiejszego trwają i będą trwać nadal spory czy był to kompromis, czy zdrada. Już w trakcie tych obrad „nieznani sprawcy” zamordowali III księży: księdza Sylwestra Zycha, księdza Stefan Niedzielaka i księdza  Stanisława Suchowolca.  Ekonomiczne, społeczne i polityczne skutki tego porozumienia są katastrofalne dla wszystkich: zlikwidowano ciężki (stocznie, huty, kopalnie), średni i lekki przemysł, rozgrabiono majątek narodowy, znacząco co roku obniżano w budżecie państwa środki publiczne na obronność, oświatę, opiekę zdrowotną i społeczną, itd.…,nie przeprowadzono gruntownej reformy prokuratury i wymiaru sprawiedliwości, drastycznie wzrosło bezrobocie i nastąpiła emigracja za pracą milionów Polaków, a ci co pozostali w znacznej większości żyją w biedzie lub systematycznie popadają w zadłużenie  …Rośnie rozwarstwienie społeczne, nie powstała klasa średnia, a umożliwia się maksymalizację  zysków pracodawców poprzez likwidację prawa pracy …Uzależnia się Polskę energetycznie, przygotowywana jest prywatyzacja m.in. sektora kolejowego…. Niszczy się tradycje, ośmiesza historię i instytucje państwowe, pozwala się  kreować na świecie politykę antypolską. Poprzez propagandę sukcesu i politykę grupy rządzącej Katolicy w Polsce stają się mniejszością religijną, a mniejszości seksualne większością polityczną …Nieznani sprawcy nadal mordują   i  biją duchownych, dewastują Kościoły i cmentarze. Wyśmiewa się tradycyjny model rodziny, niszczy się cywilizację życia i etykę wywodzącą się cywilizacji łacińskiej. Dyskryminuje się Katolików na każdym kroku m.in. nie pozwalając uzyskać Telewizji Trwam koncesji telewizji cyfrowej . Nie ustalono prawdziwych mocodawców zabójstwa błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i innych politycznych mordów, do których była powołana komisja Sejmu tzw. komisja posła Rokity. Polska jest bogatym krajem, ale źle rządzonym. Czas to zmienić. Ale musimy być wytrwali i zło dobrem zwyciężać. Ale zwycięstwo ma nie oznaczać naszej pacyfikacji i kapitulacji z realizacji  naszych celów, jak np. w Magdalence i przy okrągłym stole zrezygnowano z  realizacji nie tylko  21 postulatów Sierpniowych, ale  i zagwarantowano bezkarności przestępców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obecnie na całym świecie (według oficjalnych danych) co trzy minuty zostaje zabity za wiarę jeden  Chrześcijanin (mężczyzna,kobieta lub dziecko) . Zostają zamordowani z rąk ludobójców w Iraku, Sudanie, Syrii, Jemenie, Korei Północnej i wielu innych państwach świata. Padają ofiarą fałszywych oskarżeń, są paleni żywcem w nigeryjskich kościołach, w Korei Północnej za wiarę trafiają do obozów pracy. Chrześcijanie – najbardziej prześladowana  grupa religijna świata.

 Wybór Papieża Franciszka rokuje nadzieję na oczekiwane zwycięstwo Dobra nad złem bez żadnych „kapitulacyjnych kompromisów”.

 Katolicy dla Chrystusa, Świata, Europy i Polski zawsze Zwyciężą.

  Mariusz Sokołowski

 

A.D. 3 czerwca 2013r.

 

¹Józef Mackiewicz, Watykan w cieniu czerwonej gwiazdy, Wydawnictwo BAZA, Warszawa 1990r.

 

 

 

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej