Christiani vincit omnia

Wychodźcie z katakumb, czcigodni Biskupi
Neron zgodliwszy, krew na arenie obsycha
I tylko Chilon Chilonides, jak głupi
na Krzyżu zdycha...

Marian Hemar

Christiani vincit omnia

Komunizm na świecie zabił ponad 170 mln istnień ludzkich (w większości Chrześcijan)   i bardzo wiele milionów ludzi uwięził w obozach koncentracyjnych¹. W Polskiej Republice Ludowej służby specjalne podległe sowieckiemu okupantowi bez żadnych skrupułów i bezlitośnie zwalczały  Kościół i wiernych. Wybór Ojca Świętego Jana Pawła II na Papieża i przebudzenie moralne narodu - powstanie Solidarności w 1980r. było zapowiedzią zwycięstwa nad komunizmem w Polsce. Pomimo zamachu na Ojca Świętego i wprowadzenia stanu wojennego do osiągnięcia powyższego sukcesu zabrakło jedynie Wytrwałości.   Zabójstwo błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i ujawnienie prawdy o nim wywołało wstrząs i oburzenie społeczne w Polsce i na świecie.Pogrzeb 3 listopada 1984 zgromadził olbrzymie tłumy i przekształcił się w wielką około 500 tysięczną patriotyczną manifestację, która bez jednego wystrzału mogła się przyczynić do obalenia komunizmu w Polsce. Pomimo totalnej paniki komunistów zawiedli liderzy solidarnościowej opozycji, a sowiecka agentura wpływu skrupulatnie dopilnowała pacyfikowanie nastrojów społecznych.

Poczta Solidarności Walczącej

 Na przełomie 1988 i 1989r. nastąpiło „porozumienie” w Magdalence i przy okrągłym stole. Jednak do dnia dzisiejszego trwają i będą trwać nadal spory czy był to kompromis, czy zdrada. Już w trakcie tych obrad „nieznani sprawcy” zamordowali III księży: księdza Sylwestra Zycha, księdza Stefan Niedzielaka i księdza  Stanisława Suchowolca.  Ekonomiczne, społeczne i polityczne skutki tego porozumienia są katastrofalne dla wszystkich: zlikwidowano ciężki (stocznie, huty, kopalnie), średni i lekki przemysł, rozgrabiono majątek narodowy, znacząco co roku obniżano w budżecie państwa środki publiczne na obronność, oświatę, opiekę zdrowotną i społeczną, itd.…,nie przeprowadzono gruntownej reformy prokuratury i wymiaru sprawiedliwości, drastycznie wzrosło bezrobocie i nastąpiła emigracja za pracą milionów Polaków, a ci co pozostali w znacznej większości żyją w biedzie lub systematycznie popadają w zadłużenie  …Rośnie rozwarstwienie społeczne, nie powstała klasa średnia, a umożliwia się maksymalizację  zysków pracodawców poprzez likwidację prawa pracy …Uzależnia się Polskę energetycznie, przygotowywana jest prywatyzacja m.in. sektora kolejowego…. Niszczy się tradycje, ośmiesza historię i instytucje państwowe, pozwala się  kreować na świecie politykę antypolską. Poprzez propagandę sukcesu i politykę grupy rządzącej Katolicy w Polsce stają się mniejszością religijną, a mniejszości seksualne większością polityczną …Nieznani sprawcy nadal mordują   i  biją duchownych, dewastują Kościoły i cmentarze. Wyśmiewa się tradycyjny model rodziny, niszczy się cywilizację życia i etykę wywodzącą się cywilizacji łacińskiej. Dyskryminuje się Katolików na każdym kroku m.in. nie pozwalając uzyskać Telewizji Trwam koncesji telewizji cyfrowej . Nie ustalono prawdziwych mocodawców zabójstwa błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i innych politycznych mordów, do których była powołana komisja Sejmu tzw. komisja posła Rokity. Polska jest bogatym krajem, ale źle rządzonym. Czas to zmienić. Ale musimy być wytrwali i zło dobrem zwyciężać. Ale zwycięstwo ma nie oznaczać naszej pacyfikacji i kapitulacji z realizacji  naszych celów, jak np. w Magdalence i przy okrągłym stole zrezygnowano z  realizacji nie tylko  21 postulatów Sierpniowych, ale  i zagwarantowano bezkarności przestępców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obecnie na całym świecie (według oficjalnych danych) co trzy minuty zostaje zabity za wiarę jeden  Chrześcijanin (mężczyzna,kobieta lub dziecko) . Zostają zamordowani z rąk ludobójców w Iraku, Sudanie, Syrii, Jemenie, Korei Północnej i wielu innych państwach świata. Padają ofiarą fałszywych oskarżeń, są paleni żywcem w nigeryjskich kościołach, w Korei Północnej za wiarę trafiają do obozów pracy. Chrześcijanie – najbardziej prześladowana  grupa religijna świata.

 Wybór Papieża Franciszka rokuje nadzieję na oczekiwane zwycięstwo Dobra nad złem bez żadnych „kapitulacyjnych kompromisów”.

 Katolicy dla Chrystusa, Świata, Europy i Polski zawsze Zwyciężą.

  Mariusz Sokołowski

 

A.D. 3 czerwca 2013r.

 

¹Józef Mackiewicz, Watykan w cieniu czerwonej gwiazdy, Wydawnictwo BAZA, Warszawa 1990r.

 

 

 

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej