IIIRP zabija już zwykłych ludzi

Niszczące działanie państwa widać dosłownie wszędzie.

 W „Polsce w budowie” gdzie masowo bankrutują firmy budowlane. W ogromnym wzroście długu, emigracji, bezrobocia młodych, spadku dzietności. Dotyka ono, i najbogatszych, którzy stracili setki milionów na Amber Gold, i najbiedniejszych, którzy po cichu umierają w kolejkach do lekarza, czekając na terapię, nie mając pieniędzy na wykupienie lekarstw. Zaprotestowała w ich imieniu posłanka PiS Szczypińska, rezygnując z terapii leczącej raka. To może być skuteczna droga, bo wszelkie propozycje opozycji są zasady pakowane do sejmowych zamrażarek, podobnie jak wszelkie petycje, miliony podpisów pod wnioskami o referendum trafiają do niszczarek.  

Złe działanie władzy zawsze zabija. U nas z zasady zabija elity na początku a potem gdy już nie ma ich kto bronić, to zwykłych obywateli. Zabija kłamstwo, zwłaszcza mediów, prywata, łapówki, głupota nawet oportunizm - zwłaszcza on.  

Z zasady ludzie umierają po cichu – na zawał, raka. Czasem popełniają samobójstwa, których liczba u nas ostatnio rośnie tak szybko jak w Grecji. Najwięcej jest ich wśród rolników, choć chłopska ponoć partia jest stale u władzy, a za komuny było ich wśród nich najmniej. Druga grupa to bezrobotni. Umiera więcej ludzi, gdy tracą nadzieję, mniej, gdy następują w kraju zmiany ją budzące, jak w roku 1980 tym. Wszystko w polityce ma swoje konsekwencje. Jeden z bezrobotnych, Pan Andrzej Filipiak spalił się 12.06 naprzeciw drzwi kancelarii premiera, w dniu, w którym gościł szefa rządu Izraela. Jego żona powiedziała, że przyczyną była bieda. Zmarł w ten czwartek. W tym dniu, w Krakowie podpalił się kolejarz, który stracił pracę. Komunikat medyczny jest podobny jak był w wypadku zmarłego - „stan ciężki”. Przedtem w tym samym miejscu w Warszawie, w 2011 podpalił się człowiek protestującego przeciw ukrywanym nieprawidłowościom w Urzędzie Skarbowym a przedtem publicznie … w roku 1968 były AKowiec, jako protest przeciw agresji na Czechosłowację. Ponad 40 lat temu.  

Media wyciszały te ostatnie tematy równie konsekwentnie jak rozdmuchiwały sprawę „Madzi”. Nie zobaczycie tam twarzy ofiar – nigdzie. Podobnie traktowany jest temat rolnika z Mysłakowic niedaleko Jeleniej Góry, który popełnił samobójstwo 13.06 wjeżdżając samochodem w przepaść a „winą obarczył pracowników Urzędu Skarbowego”.  

Te rządy nie powinny trwać ani pół dnia dłużej.

PS. Pierwszą świeczkę przy tej ławce postawił mój znajomy z Twittera @PolishApathy. Prosi by inni też stawiali. Można postawić przynajmniej świeczkę w necie, ta jest ode mnie [*]  

Film z tego co się wydarzyło. http://poloniae.nowyekran.net/post/94049,podpalenie-w-polsce

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej