Curantes iura iuvant

Prawo sprzyja tym, którzy o nie dbają.  Wiedzą o tym doskonale „świadomi” parlamentarzyści i biznesmeni.

 

Rzeczpospolita Solidarna

Curantes iura iuvant

Prawo sprzyja tym, którzy o nie dbają.  Wiedzą o tym doskonale „świadomi” parlamentarzyści i biznesmeni. Proszę mi uwierzyć w  ustawodawstwie polskim   prawa podatkowego,  gospodarczego etc… nic się nie dzieje przypadkowo… Oczywista oczywistość, że Polska to bardzo bogaty kraj,  a bogaci się tylko  jeszcze bogatsza  grupa rządząca. A biedniejącemu społeczeństwu polskiemu pozostają tylko igrzyska…. i poszukiwanie pracy  za chlebem...

Napisze trywialnie, że  od urodzenia, aż do ostatniego dnia życia mamy do czynienia z prawem. A po naszej śmierci jeszcze nasi najbliżsi uczestniczą  w postępowaniu spadkowym. Prawo jest wszędzie i  dotyczy wszystkich.

 „Neoliberalna” poprawność polityczna celowo przez prawie 24 lata wpiera społeczeństwu fałszywą wizję świata i życia. Po co ci znajomość prawa  to przecież szkoda czasu, lepiej zarabiaj i wydawaj, zbieraj kupony na promocje….. i pamiętaj status społeczny kształtuje tylko posiadanie np. nowoczesnego domu, samochodu, … czy telewizora (telebimu) który należy zmieniać co najmniej co rok.  To jest przecież trendy i cool…

 

 

Niestety obecnie obywatel Rzeczypospolitej pozbawiony jest elementarnej edukacji prawniczej ze strony  państwa.

Wolny obywatel to obywatel świadomy swoich praw. Państwo suwerenne, praworządne, sprawiedliwe i solidarne  to państwo którego suwerenem jest wykształcony naród znający elementarne prawa i obowiązki wynikające z Konstytucji i z innych gałęzi prawa. 

 Obowiązkiem państwa jest prawna edukacja całego społeczeństwa. Od podstaw należy zacząć budowę solidarnego społeczeństwa. Już w programie nauczania szkół średnich i nie tylko dla młodzieży należy wprowadzić obowiązkowe zajęcia z nowego przedmiotu o podstawach prawa.   Państwo polskie zobowiązane jest w oparciu o tradycje wynikające już nawet z Konstytucji III Maja wprowadzać programy  edukujące całe  społeczeństwo w uzyskaniu elementarnej wiedzy prawnej np. jednym z programów może być  wprowadzenie przez telewizję publiczną kanału poświęconego prawu na telewizji cyfrowej i w internecie.

 

 Oczywiście należy przeprowadzić gruntowną reformę wymiaru sprawiedliwości   i wprowadzić wszechstronną pomoc państwa w dostępie do bezpłatnej pomocy prawnej ….

To jest niezbędne do rozwoju wolnego społeczeństwa i budowy Rzeczypospolitej Solidarnej …

 

Mariusz Sokołowski

 

A.D. 28.07.2013r.

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej