Curantes iura iuvant

Prawo sprzyja tym, którzy o nie dbają.  Wiedzą o tym doskonale „świadomi” parlamentarzyści i biznesmeni.

 

Rzeczpospolita Solidarna

Curantes iura iuvant

Prawo sprzyja tym, którzy o nie dbają.  Wiedzą o tym doskonale „świadomi” parlamentarzyści i biznesmeni. Proszę mi uwierzyć w  ustawodawstwie polskim   prawa podatkowego,  gospodarczego etc… nic się nie dzieje przypadkowo… Oczywista oczywistość, że Polska to bardzo bogaty kraj,  a bogaci się tylko  jeszcze bogatsza  grupa rządząca. A biedniejącemu społeczeństwu polskiemu pozostają tylko igrzyska…. i poszukiwanie pracy  za chlebem...

Napisze trywialnie, że  od urodzenia, aż do ostatniego dnia życia mamy do czynienia z prawem. A po naszej śmierci jeszcze nasi najbliżsi uczestniczą  w postępowaniu spadkowym. Prawo jest wszędzie i  dotyczy wszystkich.

 „Neoliberalna” poprawność polityczna celowo przez prawie 24 lata wpiera społeczeństwu fałszywą wizję świata i życia. Po co ci znajomość prawa  to przecież szkoda czasu, lepiej zarabiaj i wydawaj, zbieraj kupony na promocje….. i pamiętaj status społeczny kształtuje tylko posiadanie np. nowoczesnego domu, samochodu, … czy telewizora (telebimu) który należy zmieniać co najmniej co rok.  To jest przecież trendy i cool…

 

 

Niestety obecnie obywatel Rzeczypospolitej pozbawiony jest elementarnej edukacji prawniczej ze strony  państwa.

Wolny obywatel to obywatel świadomy swoich praw. Państwo suwerenne, praworządne, sprawiedliwe i solidarne  to państwo którego suwerenem jest wykształcony naród znający elementarne prawa i obowiązki wynikające z Konstytucji i z innych gałęzi prawa. 

 Obowiązkiem państwa jest prawna edukacja całego społeczeństwa. Od podstaw należy zacząć budowę solidarnego społeczeństwa. Już w programie nauczania szkół średnich i nie tylko dla młodzieży należy wprowadzić obowiązkowe zajęcia z nowego przedmiotu o podstawach prawa.   Państwo polskie zobowiązane jest w oparciu o tradycje wynikające już nawet z Konstytucji III Maja wprowadzać programy  edukujące całe  społeczeństwo w uzyskaniu elementarnej wiedzy prawnej np. jednym z programów może być  wprowadzenie przez telewizję publiczną kanału poświęconego prawu na telewizji cyfrowej i w internecie.

 

 Oczywiście należy przeprowadzić gruntowną reformę wymiaru sprawiedliwości   i wprowadzić wszechstronną pomoc państwa w dostępie do bezpłatnej pomocy prawnej ….

To jest niezbędne do rozwoju wolnego społeczeństwa i budowy Rzeczypospolitej Solidarnej …

 

Mariusz Sokołowski

 

A.D. 28.07.2013r.

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej