Nieboszczyk po liftingu

Że Tusk będzie odświeżał swój pijar, było wiadomo od dawna. Wizerunek mocno nadszarpnięty niekompetencją, korupcją, nepotyzmem i wciąż nowymi aferami, powodował spadek sondaży i o to w tym wszystkim chodzi. Zanim kolejni następcy skompromitują się jak ich poprzednicy minie trochę czasu. -„Kluczem jest potrzeba energii – będziemy budowali zespół energetyczny, bo potrzebujemy bardzo ostrego tempa”- podkreślał premier na konferencji prasowej, mówiąc o konieczności odpowiedniego wydania środków europejskich. I dodawał:

 „Czuję się jak trener reprezentacji – tak jak kiedyś Kazimierz Górski nie wziął na mundial Jana Domarskiego. Jestem przekonany, że moi nowi współtowarzysze taką energię prezentują”.


Odwołania premiera do piłki kopanej to nic nowego. Uważa się za eksperta w tej dziedzinie. Jeżeli tak, to powinien wiedzieć, że drużynę buduje się zmieniając w pierwszej kolejności trenera…. i to, że Domarski na mistrzostwa pojechał. A porównywanie się do najlepszego fachowca w swojej dziedzinie, Kazimierza Górskiego, to już ogromna arogancja.


Zmiany w rządzie wyglądają następująco:


Maciej Grabowski został nowym ministrem środowiska. Marcin Korolec pozostanie szefem szczytu klimatycznego i będzie pełnomocnikiem rządu ds. klimatycznych negocjacji.
Andrzej Biernat zastąpi minister Joannę Muchę na stanowisku ministra sportu.
Joanna Kluzik-Rostkowska zajmie miejsce Krystyny Szumilas w fotelu szefa MEN.
Lena Kolarska Bobińska będzie ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Zastąpi Barbarę Kudrycką.
Rafał Trzaskowski zostanie szefem resortu administracji i cyfryzacji, zajmując miejsce Michała Boniego.
Nowym wicepremierem zostanie Elżbieta Bieńkowska, która otrzyma nową rolę, przewodnicząc resortowi, który połączy kilka dotychczasowych ministerstw, m.in. transportu i rozwoju regionalnego.
Mateusz Szczurek zastąpił Jacka Rostowskiego na stanowisku ministra finansów.


Tuż po ogłoszeniu przez premiera Donalda Tuska personalnych zmian w rządzie, każdy z nowych ministrów w kilku słowach zarysował najważniejsze – jego zdaniem – zadania, jakie stoją przed poszczególnymi resortami.

Mateusz Szczurek, nowy resort finansów mówił:


-„Z niektórymi z państwa zdążyłem się poznać w ciągu ostatnich 16 lat. Pierwszym zadaniem, jakie sobie stawiam to umożliwienie skoku cywilizacyjnego…..”


Dalej już nie słuchałem, te skoki cywilizacyjne to Polacy już wszyscy bardzo dobrze znają. Wyświechtane, puste słowa. Aby żyło się lepiej – takim hasłem Platforma Obywatelska wkroczyła na tron rządzenia krajem. Tylko, komu lepiej? Okaże się kolejny raz, że obietnice „odświeżonego” rządu Donalda Tuska są kolejnymi kłamstwami. Podatki rosną, ceny paliw sięgają zenitu, rośnie bezrobocie, zadłużenie…. A tu taka szopka dla naiwnych.

 

 

 

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej