Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny

Przez przekazanie sarmackich wartości i ducha walki nauczymy młode pokolenie walczyć o Polskę w każdej dziedzinie życia…. w Europie i w Świecie.

Nie mamy oręża,

Lecz wolę twardą i nieugiętą,

I świadomość, że walczymy

O sprawę świętą…..

nieznany poeta Powstania Warszawskiego 1944r.

Si vis pacem para bellum*

Wolność i niepodległość nie jest dana żadnemu państwu, czy narodowi raz na zawsze. Historia nie tylko Polski uczy, że Pan Bóg pomaga tym którzy sobie sami pomagają, niezależnie od zawartych paktów o nieagresji i wzajemnych sojuszy militarnej  pomocy na okoliczność obrony granic przed agresorem. Stojąc na straży cywilizacji łacińskiej, powinniśmy przestrzegać strategicznej zasady starożytnych Rzymian - Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny.

Tej zasadzie był zawsze wierny Marszałek Józef Piłsudski. W II Rzeczypospolitej największe wydatki z budżetu państwa były przeznaczone na obronność, a następnie na edukację. Od samego początku odzyskania niepodległości w II RP powstały m.in. polskie służby specjalne, które zatrudniały głównie ludzi młodych, lojalnych i sprawdzonych w czasie polskiego czynu zbrojnego. Współcześnie w III RP pamiętajmy, że dopiero w 2006r. zlikwidowano Wojskowe Służby Informacyjne.  II Oddział Sztabu Generalnego Wojska Polskiego (legendarna tzw. przedwojenna dwójka) już pod koniec marca 1920r. uzyskała ustalenia narady z dnia 20.03.1920r. dowództwa wojsk sowieckich w Smoleńsku (nota bene tak w tym samym Smoleńsku, gdzie 10.04.2010r. zginął Lech Kaczyński Prezydent RP z polską delegacją), podczas której opracowano założenia ataku na Polskę. Marszałek Józef Piłsudski zawsze stał na stanowisku, że gwarantem nienaruszalności  polskich granic jest nowoczesna armia. Obecnie stan polskiej armii jest katastrofalny… W koncepcji militarnej Rosji wpisano punktowe użycie siły militarnej w celu osiągnięcia celów  geopolitycznych.

28 X 2013r. szwedzkie media poinformowały, że kolejny raz Rosja ćwiczy zbrojny atak (m.in. strategicznych bombowców TU-22M, mogących przenosić broń jądrową) na cele w Polsce, Szwecji i w krajach nadbałtyckich.

Czy program modernizacji polskiej armii na przestrzeni około 10 lat, na który jest przeznaczone około 139 mld zł może  zagwarantować osiągnięcie optymalnej siły mobilizacyjnej i technologicznej w celu neutralizacji ewentualnych zagrożeń…. Źródłem mocy wojownika, żołnierza, czy obywatela jest umysł. To nie broń stanowi zagrożenie, tylko człowiek, który ją obsługuje. Mając to również na uwadze w II RP przeznaczono z budżetu państwa znaczące środki na edukację i naukę. Powinniśmy kontynuować ten kierunek. Istnieje również konieczność kształtowania  szlachetnego charakteru, etykiety, odwagi, wytrwałości, krzewienia ducha wysiłku i umiejętności przewidywania polskiej młodzieży przez wprowadzenie obowiązkowej nauki  sztuk walki do szkół. Młodzież będzie zdrowa, wysportowana, znała sztukę samoobrony, wolna od zahamowań współczesnej cywilizacji, wolna od uzależnień  (narkomania, alkoholizm .…) i ….

Przez przekazanie sarmackich wartości i ducha walki nauczymy młode pokolenie walczyć o Polskę w każdej dziedzinie życia…. w Europie i w Świecie.

Mariusz Sokołowski

A.D. 11 listopada 2013r.

*dosł. Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny− przysłowie łacińskie.

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej