Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny

Przez przekazanie sarmackich wartości i ducha walki nauczymy młode pokolenie walczyć o Polskę w każdej dziedzinie życia…. w Europie i w Świecie.

Nie mamy oręża,

Lecz wolę twardą i nieugiętą,

I świadomość, że walczymy

O sprawę świętą…..

nieznany poeta Powstania Warszawskiego 1944r.

Si vis pacem para bellum*

Wolność i niepodległość nie jest dana żadnemu państwu, czy narodowi raz na zawsze. Historia nie tylko Polski uczy, że Pan Bóg pomaga tym którzy sobie sami pomagają, niezależnie od zawartych paktów o nieagresji i wzajemnych sojuszy militarnej  pomocy na okoliczność obrony granic przed agresorem. Stojąc na straży cywilizacji łacińskiej, powinniśmy przestrzegać strategicznej zasady starożytnych Rzymian - Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny.

Tej zasadzie był zawsze wierny Marszałek Józef Piłsudski. W II Rzeczypospolitej największe wydatki z budżetu państwa były przeznaczone na obronność, a następnie na edukację. Od samego początku odzyskania niepodległości w II RP powstały m.in. polskie służby specjalne, które zatrudniały głównie ludzi młodych, lojalnych i sprawdzonych w czasie polskiego czynu zbrojnego. Współcześnie w III RP pamiętajmy, że dopiero w 2006r. zlikwidowano Wojskowe Służby Informacyjne.  II Oddział Sztabu Generalnego Wojska Polskiego (legendarna tzw. przedwojenna dwójka) już pod koniec marca 1920r. uzyskała ustalenia narady z dnia 20.03.1920r. dowództwa wojsk sowieckich w Smoleńsku (nota bene tak w tym samym Smoleńsku, gdzie 10.04.2010r. zginął Lech Kaczyński Prezydent RP z polską delegacją), podczas której opracowano założenia ataku na Polskę. Marszałek Józef Piłsudski zawsze stał na stanowisku, że gwarantem nienaruszalności  polskich granic jest nowoczesna armia. Obecnie stan polskiej armii jest katastrofalny… W koncepcji militarnej Rosji wpisano punktowe użycie siły militarnej w celu osiągnięcia celów  geopolitycznych.

28 X 2013r. szwedzkie media poinformowały, że kolejny raz Rosja ćwiczy zbrojny atak (m.in. strategicznych bombowców TU-22M, mogących przenosić broń jądrową) na cele w Polsce, Szwecji i w krajach nadbałtyckich.

Czy program modernizacji polskiej armii na przestrzeni około 10 lat, na który jest przeznaczone około 139 mld zł może  zagwarantować osiągnięcie optymalnej siły mobilizacyjnej i technologicznej w celu neutralizacji ewentualnych zagrożeń…. Źródłem mocy wojownika, żołnierza, czy obywatela jest umysł. To nie broń stanowi zagrożenie, tylko człowiek, który ją obsługuje. Mając to również na uwadze w II RP przeznaczono z budżetu państwa znaczące środki na edukację i naukę. Powinniśmy kontynuować ten kierunek. Istnieje również konieczność kształtowania  szlachetnego charakteru, etykiety, odwagi, wytrwałości, krzewienia ducha wysiłku i umiejętności przewidywania polskiej młodzieży przez wprowadzenie obowiązkowej nauki  sztuk walki do szkół. Młodzież będzie zdrowa, wysportowana, znała sztukę samoobrony, wolna od zahamowań współczesnej cywilizacji, wolna od uzależnień  (narkomania, alkoholizm .…) i ….

Przez przekazanie sarmackich wartości i ducha walki nauczymy młode pokolenie walczyć o Polskę w każdej dziedzinie życia…. w Europie i w Świecie.

Mariusz Sokołowski

A.D. 11 listopada 2013r.

*dosł. Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny− przysłowie łacińskie.

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej