13 GRUDNIA – DZIEŃ PAMIĘCI NARODOWEJ – 12.12 (piątek) 22.00 ul. Oszczepników Warszawa

13 GRUDNIA – DZIEŃ PAMIĘCI NARODOWEJ – 12.12 (piątek) 22.00 ul. Oszczepników Warszawa
--------------------------------------------------------------------------------------
W związku z XXXIII rocznicą wprowadzenia Stanu Wojennego kładącego kres nadziejom milionów Polaków na życie w wolności i prawdzie, wzywamy wszystkich do organizowania i udziału w obchodach pamięci Stanu Wojennego.

W Warszawie rozpoczniemy obchody Dnia Pamięci w poniedziałek 12 grudnia o godz. 22.00 wiecem przed domem generała Czesława Kiszczaka przy ulicy Oszczepników 3.

Celem obchodów DNIA PAMIĘCI jest protest przeciwko nobilitowaniu członków junty milicyjno-wojskowej, w tym jej przywódcy tow. generała Jaruzelskiego, przez rządzącą formację polityczną. Głęboki niesmak musi budzić również demonstracyjny udział w życiu politycznym byłych agentów SB i WSI - ludzi działających aktywnie przeciwko niepodległości państwa polskiego. Przypominamy, że stan wojenny był nielegalny, a osoby odpowiedzialne za jego wprowadzenie i zbrodniczą realizację do tej pory nie zostały ukarane.

Domagamy się niezwłocznego ukarania członków junty milicyjno - wojskowej WRON. Brak elementarnej sprawiedliwości demoralizuje całość życia publicznego. Widzimy w tym kontekście potrzebę głębokiej reformy wymiaru sprawiedliwości, poddania go społecznej kontroli i oczyszczenia z komunistycznej tradycji.

Kierujemy apel do Sejmu, Senatu i Prezydenta o uchwalenie ustaw o:

- dekomunizacji Polski
- zwiększenie pomocy dla Instytutu Pamięci Narodowej
- uznaniu praw kombatantów walki o niepodległość z lat 1944-90
- przygotowania projektów zmian dotyczących sądownictwa


Zapraszamy wszystkich na Obchody Dnia Pamięci Narodowej w dniu 12. grudnia (piątek) o godzinie 22.00 na ul Oszczepników w Warszawie. https://www.google.pl/maps/place/Oszczepników,+Warszawa/@52.196261,21.0121093,15z/data=!4m2!3m1!1s0x471ecccd3888da29:0xf8dfa9c377a415b5

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej