Wolny Bazar - relacja

Zniesienie podatków dochodowych, obniżenie akcyzy do granicy dopuszczalnej przez Unię Europejską, likwidacja większości koncesji oraz uproszczenie procedur podatkowych i administracyjnych. Zdaniem organizatorów akcji Wolny Bazar spełnienie tych postulatów jest konieczne, aby gospodarka Polski stanęła na nogi.

 

Wolny Bazar to ogólnopolska akcja, której głównym celem jest przekonanie Polaków o szkodliwości nadmiernego opodatkowania i zbyt wielu regulacji. Od połowy grudnia na targowiskach w ponad 50 miastach Polski organizatorzy i sympatycy akcji  przekonywali handlarzy oraz przechodniów do poparcia wolnorynkowych postulatów.

We Wrocławiu również miało miejsce tego rodzaju wydarzenie. Na Placu Orląt Lwowskich, w niedzielę 21 grudnia organizatorzy akcji przekonywali o konieczności uwolnienia gospodarki od biurokracji. Odegrana też została krótka scenka, w której symbolizujący Urząd Skarbowy „fiskalny diabeł” narzuca na przedsiębiorcę nowe ciężary podatkowe i administracyjne. Ostatecznie jednak „wolnorynkowy anioł” uwalnia go i przywraca wolność gospodarczą.

Chwilę później organizatorzy i sympatycy udali się na bazar na Placu Świebockim aby rozdawać ulotki informujące o akcji oraz rozmawiać z osobami, które były zainteresowane proponowanymi przez nich reformami.

Wrocławski Wolny Bazar został zorganizowany przez Oddział Wrocławski Kongresu Nowej Prawicy.

 

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej