Wolny Bazar - relacja

Zniesienie podatków dochodowych, obniżenie akcyzy do granicy dopuszczalnej przez Unię Europejską, likwidacja większości koncesji oraz uproszczenie procedur podatkowych i administracyjnych. Zdaniem organizatorów akcji Wolny Bazar spełnienie tych postulatów jest konieczne, aby gospodarka Polski stanęła na nogi.

 

Wolny Bazar to ogólnopolska akcja, której głównym celem jest przekonanie Polaków o szkodliwości nadmiernego opodatkowania i zbyt wielu regulacji. Od połowy grudnia na targowiskach w ponad 50 miastach Polski organizatorzy i sympatycy akcji  przekonywali handlarzy oraz przechodniów do poparcia wolnorynkowych postulatów.

We Wrocławiu również miało miejsce tego rodzaju wydarzenie. Na Placu Orląt Lwowskich, w niedzielę 21 grudnia organizatorzy akcji przekonywali o konieczności uwolnienia gospodarki od biurokracji. Odegrana też została krótka scenka, w której symbolizujący Urząd Skarbowy „fiskalny diabeł” narzuca na przedsiębiorcę nowe ciężary podatkowe i administracyjne. Ostatecznie jednak „wolnorynkowy anioł” uwalnia go i przywraca wolność gospodarczą.

Chwilę później organizatorzy i sympatycy udali się na bazar na Placu Świebockim aby rozdawać ulotki informujące o akcji oraz rozmawiać z osobami, które były zainteresowane proponowanymi przez nich reformami.

Wrocławski Wolny Bazar został zorganizowany przez Oddział Wrocławski Kongresu Nowej Prawicy.

 

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej