Jakub Borawski- nie wdrożono procedury przez 7 lat

W ramach remanentu wracam do sprawy pogrzebania polskiej lustracji. W dniu 13.03.2015 r. publikowałem o zaniechaniach w sprawie lustracji Ireny Dziedzic. Podobne pisma wysłałem jeszcze w sprawach 3 osób: Włodzimierza Cimoszewicza, Jana Kołtuna i Jakuba Borawskiego. W tej chwili mam 4 odpowiedzi, w myśl których nie dzieje się nic złego, gdy prokurator pionu lustracyjnego IPN orzeka się o uznaniu Oświadczenia za prawdziwe na podstawie części akt. Rzekomo w żaden sposób nie wykazałem, aby którykolwiek prokurator naruszył prawo. Mam tylko uwagę, że gdybym nawet chciał wykazać prokuratorowi zaniedbania, to najpierw nie dowiedziałbym się, który prokurator sprawę prowadzi, ani czy w ogóle jest jakaś sprawa. Od 2011 r. odmawiano mi wielokrotnie podania informacji, kto złożył i jakie Oświadczenie lustracyjne. Przykładem z ostatnich tygodni jest pismo IPN, w którym podano, że nie ma tam akt sprawy Oświadczenia lustracyjnego Tomasza Turowskiego!

Spodziewałem się takich odpowiedzi, przecież prokurator prokuratorowi oka nie wykole. Mimo to klientów IPN zdecydowanie namawiam do prowadzenia korespondencji. Zawsze, nawet w sprawach wydających się skazanymi na porażkę, można dowiedzieć się czegoś pożytecznego.

W IPN przy każdej okazji, a do przesady w okresie rocznicy zbrodni smoleńskiej, podkreśla się zasługi drugiego Prezesa IPN- Janusza Kurtyki. Proszę zatem zastanowić się, czy Kurtyce spodobałoby się, że w sprawie Oświadczenia lustracyjnego Jakuba Borawskiego nie wszczęto jeszcze żadnej procedury. Borawski złożył to Oświadczenie w końcu 2007 r. Zatem osoby, które chętnie podczepiają się pod dorobek Kurtyki odpowiadają za ponad siedmioletnie odłożenie sprawy na półkę- analogia z półkownikami PRL jest jak najbardziej uprawniona. Należy to sprawdzić w sprawozdaniu PN, ale pułkowników mają w IPN ponad 100 tys. Mam nadzieję, że o mniejszym ciężarze gatunkowym niż Zastępca Dyrektora Biura Analiz Kancelarii Sejmu.

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej