Miedziowe derby przed nami!

Na ten mecz kibice obu pierwszoligowych zespołów czekali całą rundę. Niemal na samym finiszu rozgrywek legnicka Miedź podejmie na własnym boisku Zagłębie Lubin. Dla obu ekip to najbardziej prestiżowe starcie w tym roku.

Jesienią lepsi okazali się legniczanie, którzy wygrali 2:0 na terenie wyżej notowanego rywala. Tym tryumfem piłkarze Miedzi, przynajmniej częściowo, zrekompensowali swoim sympatykom niezbyt udaną rundę. - Fajnie się stało na jesień, że wygraliśmy z Zagłębiem 2:0, po dobrym meczu w kapitalnej scenerii. Myślę, że podobne widowisko zobaczymy jutro. Piłkarze uwolnieni od presji powinni wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Szkoda, że nie jest to mecz, który jest decydujący, ale tak się tabela ułożyła. – zapowiada szkoleniowiec Miedzi, Janusz Kudyba.

W Legnicy wszyscy liczą na powtórkę z jesieni, choć zadanie jakie stoi przed Miedzią, mimo atutu własnego boiska, wcale nie będzie łatwiejsze. Wiosną Zagłębie odniosło jedenaście zwycięstw, remisując tylko dwa spotkania. Nikt nie zdołał w tym roku pokonać lubinian w lidze. Wyzwanie stojące przed zespołem z Al. Orła Białego robi się tym trudniejsze, gdy zwróci się uwagę na to, że gracze Piotra Stokowca wiosną stracili tylko jedną bramkę! Sami zdobyli ich dwadzieścia pięć.

Mimo to trener gospodarzy sobotniego meczu nie traci optymizmu. - Stracili bramkę w meczu ze Stomilem Olsztyn i rzeczywiście trzynaście meczów ze stratą jednej bramki to kapitalny bilans. Aczkolwiek my jesteśmy zespołem, który stwarza dużo sytuacji i postaramy się jutro w jakiś sposób powiększyć ten bilans strat, jeżeli chodzi o bramki w zespole Zagłębia. Postaramy się otworzyć konto, a przede wszystkim wygrać ten mecz. – zaznacza Janusz Kudyba. - Uważam, że zespół jest w takiej dyspozycji, że jest w stanie pokonać Zagłębie. Nasza sytuacja kadrowa jest stabilna od kilku meczów. Z tym, że Jorge Kadu i Jakub Chrzanowski mają delikatne urazy, które eliminują ich z kadry. Pozostali zawodnicy są w dobrej dyspozycji. – dodaje trener Miedzi.

Szkoleniowiec Miedzi nie obawia się, że to mający coś do udowodnienia lubinianie podejdą do spotkania bardziej zmotywowani. - Zagłębie grało praktycznie do poprzedniej kolejki na takiej dużej koncentracji i motywacji, że w momencie kiedy osiąga się ten cel, to ta motywacja i koncentracja naturalnie spada. Na pewno ten element w Zagłębiu w podświadomości wystąpi. Jeżeli chodzi o nasz zespół, to myślę, że to jest taki mecz, na który dodatkowo piłkarzy nie trzeba motywować i mam nadzieję, że tutaj pokarzemy się z dobrej strony, zarówno jako zespół, jak i indywidualnie. Jest to ostatnia kolejka w rundzie wiosennej w Legnicy. Poza tym o derbach zawsze wspomina się dniami, miesiącami i latami. To też jest dla zawodników i trenerów ważne, żeby zapisać się w historii. – kontynuuje Janusz Kudyba, który docenia klasę rywali.

- Jeżeli chodzi o zespół Zagłębia, to na pewno duże gratulacje należą się Piotrkowi Stokowcowi za wykonaną pracę, bo w imponującym stylu awansowali do ekstraklasy. Widać, że kwestie sportowe zostały w tym zespole dobrze poukładane. Jest dużo doświadczonych zawodników, którzy grali na arenach międzynarodowych. Jest bardzo dobrze wkomponowana młodzież z lubińskiej akademii. Piotrek stworzył konglomerat rutyny z młodością i widać, że przyniosło to spodziewany efekt. – zauważa szkoleniowiec Miedzi.

Z pewnością gracze obu zespołów do końca będą dążyć do zwycięstwa. Wszak chodzi o dominacje w miedziowym regionie. - Jest to na pewno prestiżowa sprawa. Oni mają coś do udowodnienia. Są to derby, a to wyświechtane powiedzenie, że derby rządzą się swoimi prawami i od lat tak jest. Mam nadzieję, że te kolejne derby zapadną na długo w pamięci kibiców, zawodników i trenerów. – kończy Janusz Kudyba. 

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej