Łatwo nie będzie… - Paweł Sasiela

Polskie zespoły poznały rywali w europejskich pucharach. Losowanie nie okazało się być szczęśliwe dla przedstawicieli T-Mobile Ekstraklasy.

Lech Poznań w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zmierzy się z bośniackim FK Sarajevo. W starciach z bałkańskimi rywalami zawsze trzeba nastawiać się na ostrą walkę. Niełatwe zadanie będzie miał również w I rundzie eliminacji Ligi Europejskiej wrocławski Śląsk. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego rywalizować będą z wicemistrzem Słowenii, NK Celje. To najtrudniejszy rywal, na którego mogli trafić wrocławianie po wstępnym podziale na grupy przez UEFA.

Wydaje się, że nieco łatwiejsze zadanie w I rundzie eliminacji Ligi Europejskiej czeka Jagiellonię Białystok. Zespół Michała Probierza zmierzy się niemalże z rywalem zza miedzy, bowiem zagra z litewskim Kruoja Pakruojis.

Od II rundy eliminacji Ligi Europejskiej swoją tegoroczną przygodę na arenie międzynarodowej rozpoczną piłkarze warszawskiej Legii, którzy zagrają ze zwycięzcą pary FC Botoșani (Rumunia) - Spartaki Cchinwali (Gruzja). Śląsk w przypadku pokonania pierwszej przeszkody zmierzy się z IFK Göteborg, wicemistrzem Szwecji i zdobywcą krajowego pucharu. Z kolei Jagiellonię czekać będzie rywalizacja ze zwycięzcą dwumeczu pomiędzy Dinamem Batumi z Gruzji, a cypryjską Omónią Lefkossías.

Pierwsze spotkania I rundy el. Ligi Europejskiej odbędą się 2 lipca. Zarówno Śląsk, jak i Jagiellonia zagrają na wyjeździe. Rewanże zostaną rozegrane tydzień później w Polsce. Z kolei mecze II rundy odbywać się będą  16 i 23 lipca. Wszystkie polskie zespoły, („Jaga” i Śląsk w przypadku awansu) pierwsze mecze rozegrają na własnym boisku.

Natomiast poznański Lech walkę o fazę grupową elitarnej Ligi Mistrzów rozpocznie 14 bądź 15 lipca od wyjazdowego starcia w Sarajewie. Rewanż odbędzie się tydzień później w Poznaniu.

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej