Komisja ws. afery Amber Gold

W dniach 5-7 lipca odbywa się 22.posiedzenie Sejmu. Posłowie zdecydują m.in. czy powołać Komisję śledczą ws. afery Amber Gold.

Trwa 22.posiedzenie Sejmu. W dniach 5-7 lipca posłowie debatują nad wieloma kwestiami. Wczoraj odrzucili m.in. wniosek o wotum nieufności dla ministra obrony narodowej Antoniego Maciererewicza oraz odbyli dyskusję o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Dzisiaj 6 lipca odbywa się dyskusja nad sprawozdaniem Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz niektórych innych ustaw

Ponadto przewidziane jest pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz pierwsze czytanie poselskiego projektu uchwały w sprawie powołania Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład ,,Grupy Amber Gold".

W czwartek 7 lipca posłowie zajmą się m.in. sprawozdaniem z działalności Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych w roku 2014 i w roku 2015  oraz przedstawionym przez Radę Ministrów sprawozdaniem z wykonania ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi w okresie od dnia 1 stycznia 2014 r. do dnia 31 grudnia 2014 r. wraz ze stanowiskiem Komisji.

jw

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej