Kornel Morawiecki ocenia rok sejmowy

W programie „WP rozmowa” Kornel Morawiecki podsumował sejm po roku urzędowania. Powiedział, że jest zawiedziony tym, że Polska cały czas jest bardzo politycznie podzielona

W programie „WP rozmowa” Kornel Morawiecki podsumował sejm po roku urzędowania. Powiedział, że jest zawiedziony tym, że Polska cały czas jest bardzo politycznie podzielona.

Odpowiadając na pytanie prowadzącego dodał też, że brakuje mu "poważnej propozycji opozycyjnej" ze strony klubów Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i PSL. 
- Pana koledzy, byli opozycjoniści - Józef Pinior, Stefan Niesiołowski, Jan Rulewski - piszą do prezydenta Dudy. "Panie prezydencie, zwracamy się do pana jako reprezentanta godności naszej ojczyzny. Chcemy wierzyć, że znajdzie pan w sobie siłę i stanie pan ponad podziałami politycznymi. Że podejmie pan działania, które sporom politycznym przywrócą cywilizowane ramy" - zacytował fragment listu byłych opozycjonistów Jacek Gądek. 

- To bardzo ładne. Zgadzam się z tym. Myślę, że to jest rola prezydenta. Też wierzę, że będzie starał się wznieść ponad te podziały. Z jego strony pewne gesty na pojednanie Polski były - stwierdził Kornel Morawiecki. Przypomniał wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej, a także zaproszenie wszystkich członków Komitetu Obrony Robotników z okazji 40. rocznicy jego powołania, które zostało odrzucone przez część założycieli tej organizacji. 

- Musi być wzajemność. Na razie wydaje się, że strona opozycyjna jedno mówi, a drugie robi. Mówi, że chce jedności, a żywi się tą różnicą, tym sporem - stwierdził Kornel Morawiecki.

foto Janusz Wolniak

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej