Konstytucja

Marzy mi się, żebyśmy w tym parlamencie, z udziałem całego społeczeństwa, zaproponowali Polsce i Europie nową, wielką Konstytucję. Na miarę XXI wieku.

(...) Powiemy w niej o wzajemnej solidarności bogatych z ubogimi, młodych ze starymi, zdrowych z chorymi, przedsiębiorców z pracownikami. Polaków w kraju z Polakami na obczyźnie. (...) O koniecznej separacji władzy politycznej, ekonomicznej i informacyjnej.
Przed laty nie zgadzaliśmy się na komunistyczną dominację polityki nad gospodarką i mediami.Dziś nie możemy zgodzić się na panowanie pieniądza nad polityką i prawdą. Czy potrafimy jak nasi praojcowie dać sobie i światu projekt na miarę Konstytucji 3 Maja?
(Przemówienie z otwarcia Sejmu VIII kadencji, 12.11.2015. r.) 

Ustanowimy nową konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej odpowiadającą wyzwaniom i możliwościom XXI wieku. Konstytucję regulującą kwestie ludzkiej aktywności w dobie informatyzacji i robotyzacji, strzegącą państwowej suwerenności i społecznej sprawiedliwości przed zakusami skoncentrowanego kapitału i mediów. Konstytucję wolności, solidarności i sensu.
(Ze statutu partii Wolni i Solidarni) 

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej