Konstytucja

Marzy mi się, żebyśmy w tym parlamencie, z udziałem całego społeczeństwa, zaproponowali Polsce i Europie nową, wielką Konstytucję. Na miarę XXI wieku.

(...) Powiemy w niej o wzajemnej solidarności bogatych z ubogimi, młodych ze starymi, zdrowych z chorymi, przedsiębiorców z pracownikami. Polaków w kraju z Polakami na obczyźnie. (...) O koniecznej separacji władzy politycznej, ekonomicznej i informacyjnej.
Przed laty nie zgadzaliśmy się na komunistyczną dominację polityki nad gospodarką i mediami.Dziś nie możemy zgodzić się na panowanie pieniądza nad polityką i prawdą. Czy potrafimy jak nasi praojcowie dać sobie i światu projekt na miarę Konstytucji 3 Maja?
(Przemówienie z otwarcia Sejmu VIII kadencji, 12.11.2015. r.) 

Ustanowimy nową konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej odpowiadającą wyzwaniom i możliwościom XXI wieku. Konstytucję regulującą kwestie ludzkiej aktywności w dobie informatyzacji i robotyzacji, strzegącą państwowej suwerenności i społecznej sprawiedliwości przed zakusami skoncentrowanego kapitału i mediów. Konstytucję wolności, solidarności i sensu.
(Ze statutu partii Wolni i Solidarni) 

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej