ŚP. pamięci Wacek Dura

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że po długiej i ciężkiej chorobie 4 maja zmarł śp. Wacław Dura ps. Drabina (w wieku 78 lat). Pogrzeb odbył się 6 maja na cmentarzu w Wierzbnie. Wacek był od 1980 roku aktywnym członkiem „Solidarności” w MPEC we Wrocławiu.

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że po długiej i ciężkiej chorobie 4 maja zmarł śp. Wacław Dura ps. Drabina (w wieku 78 lat).  Pogrzeb odbył się 6 maja na cmentarzu w Wierzbnie. Wacek był od 1980 roku aktywnym członkiem „Solidarności” w MPEC we Wrocławiu.

W latach 80. był  internowany w Grodkowie, później wielokrotnie zatrzymywany i represjonowany. Był kolporterem i drukarzem niezależnych wydawnictw. Przyjaciele wspominają go jako człowieka zawsze wspierającego ludzi pokrzywdzonych. Do końca życia był aktywny w Stowarzyszeniu Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym.

Działał na rzecz NSZZ „Solidarność” i dla „Solidarności Walczącej”. Uhonorowany medalem „Niezłomni” oraz Krzyżem Solidarności Walczącej.

Żonie i synom składamy szczere wyrazy współczucia.

Rodzina zaprasza na Mszę św. w intencji zmarłego, która odbędzie się 7 czerwca o godz. 18.45 w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Wierzbnie koło Wrocławia.

Cześć Jego Pamięci!

Na zdjęciu podczas wręczenia Krzyża Solidarności Walczącej 16.10.2016 w obecności Michała Gabryela i Kornela Morawieckiego.

Foto Janusz Wolniak

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej