ŚP. pamięci Wacek Dura

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że po długiej i ciężkiej chorobie 4 maja zmarł śp. Wacław Dura ps. Drabina (w wieku 78 lat). Pogrzeb odbył się 6 maja na cmentarzu w Wierzbnie. Wacek był od 1980 roku aktywnym członkiem „Solidarności” w MPEC we Wrocławiu.

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że po długiej i ciężkiej chorobie 4 maja zmarł śp. Wacław Dura ps. Drabina (w wieku 78 lat).  Pogrzeb odbył się 6 maja na cmentarzu w Wierzbnie. Wacek był od 1980 roku aktywnym członkiem „Solidarności” w MPEC we Wrocławiu.

W latach 80. był  internowany w Grodkowie, później wielokrotnie zatrzymywany i represjonowany. Był kolporterem i drukarzem niezależnych wydawnictw. Przyjaciele wspominają go jako człowieka zawsze wspierającego ludzi pokrzywdzonych. Do końca życia był aktywny w Stowarzyszeniu Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym.

Działał na rzecz NSZZ „Solidarność” i dla „Solidarności Walczącej”. Uhonorowany medalem „Niezłomni” oraz Krzyżem Solidarności Walczącej.

Żonie i synom składamy szczere wyrazy współczucia.

Rodzina zaprasza na Mszę św. w intencji zmarłego, która odbędzie się 7 czerwca o godz. 18.45 w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Wierzbnie koło Wrocławia.

Cześć Jego Pamięci!

Na zdjęciu podczas wręczenia Krzyża Solidarności Walczącej 16.10.2016 w obecności Michała Gabryela i Kornela Morawieckiego.

Foto Janusz Wolniak

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej