Konkurs "SW 1982-1990" rozstrzygnięty

10 czerwca w Centrum Historii "Zajezdnia" nastąpiło rozstrzygniecie I Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Solidarność Walcząca 1982-1990". Nagrody i wyróżnienia wręczał marszałek senior Kornel Morawiecki. Ceremonii towarzyszyło otwarcie wystawy fotograficznej "Kornel Morawiecki w obiektywie Janusza Wolniaka", którą można oglądać do 30 czerwca br.

10 czerwca w Centrum Historii "Zajezdnia" nastąpiło rozstrzygniecie I Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Solidarność Walcząca 1982-1990". Nagrody i wyróżnienia wręczał marszałek senior Kornel Morawiecki. Ceremonii towarzyszyło otwarcie wystawy fotograficznej "Kornel Morawiecki w obiektywie Janusza Wolniaka", którą można oglądać do 30 czerwca br.

Protokół I Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego

„Solidarność Walcząca 1982-1990”.

Jury w składzie: Katarzyna Babrowicz, Albert Łyjak i Janusz Wolniak (przewodniczący), przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii I – szkoły gimnazjalne (prace plastyczne)

I.Miejsce –Kinga Cesarz - Kolbuszowa

I.Miejsce – Gracjan Kuczyński - Głogów

II.Miejsce – Eliza Lasota - Dwikozy

II.Miejsce – Natalia Konarska - Oława

II.Miejsce – Aleksandra Adamczyk - Oława

III.Miejsce – Natalia Moskwa - Żary

Wyróżnienia:

-Michaela Piaseczna - Bolesławiec

-Natalia Matusiak - Wołów

-Wiktoria Mościcka - Oława

-Karolina Kowalska - Milicz

-Oliwia Zielezińska - Milicz

-Aleksandra Ścibor  - Głogów

-Mirela Król - Legnica

-Hanna Olechowska - Wrocław

- Jagoda Hanuszewicz - Oława

W kategorii II – szkoły ponadgimnazjalne (prace mulimedialne)

I.Miejsce –Izabela Pakowska - Wrocław

II.Miejsce – Damian Tokarz - Milicz

III.Miejsce – Oliwia Grolewska - Lubin

III.Miejsce – Kornelia Domagała - Lubin

III.Miejsce – Maja Bausch - Lubin

III.Miejsce – Angelika Kusyk - Lubartów

Wyróżnienia:

-Dorota Szydłowska - Lubin

-Anita Foryś

-Justyna Ginc

-Alicja Hyrczak

-Karolina Szwedo

-Natalia Hojda

-Julia Augustyn

W kategorii III – świadkowie historii (praca pisemna)

I.Miejsce – Henryk Kula - Wrocław

II.Miejsce – Stanisław Ryczek - Wołów

III.Miejsce – Aleksandra Polewska - Konin

III.Miejsce – Semen Czubenko - Gdynia

 

W kategorii IV – we własnej formule

I.Miejsce – Zdzisław Dudek - Radomsko

II.Miejsce – Joanna Peciak - Głogów

II.Miejsce – Artur Adamski - Wrocław

III.Miejsce – Jacek Szela - Wrocław

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej