Konkurs o Solidarności Walczącej rozstrzygnięty

10 czerwca nastąpiło rozstrzygniecie I Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Solidarność Walcząca 1982-1990”. Finał konkursu odbył się w Centrum Historii „Zajezdnia”. Nagrody i wyróżnienia wręczał marszałek senior Kornel Morawiecki. Na konkurs napłynęło około 100 prac w różnych kategoriach.

Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, IPN, Region Solidarność Dolny Śląsk TVP 3, TVP Historia, Polskie Radio.

Patronat medialny sprawowała gazeta „Obywatelska”.

Uroczystości konkursowej towarzyszyło otwarcie wystawy fotograficznej „Kornel Morawiecki w obiektywie Janusza Wolniaka” eksponowanej w Centrum Historii Zajezdnia przy ul Grabiszyńskiej 184 we Wrocławiu do 30 czerwca br. Wstęp wolny.

Wyniki konkursu:

W kategorii I – szkoły gimnazjalne

(prace plastyczne)

 

I miejsce – Kinga Cesarz, Kolbuszowa

I miejsce – Gracjan Kuczyński, Głogów

II miejsce – Eliza Lasota, Dwikozy

II miejsce – Natalia Konarska, Oława

II miejsce – Aleksandra Adamczyk, Oława

III miejsce – Natalia Moskwa, Żary

 

Wyróżnienia:

– Michaela Piaseczna, Bolesławiec

– Natalia Matusiak, Wołów

– Wiktoria Mościcka, Oława

– Karolina Kowalska, Milicz

– Oliwia Zielezińska, Milicz

– Aleksandra Ścibor, Głogów

– Mirela Król, Legnica

– Hanna Olechowska, Wrocław

– Jagoda Hanuszewicz, Oława

W kategorii II – szkoły ponadgimnazjalne

(prace mulimedialne)

 

I miejsce – Izabela Pakowska, Wrocław

II miejsce – Damian Tokarz, Milicz

III miejsce – Oliwia Grolewska, Lubin

III miejsce – Kornelia Domagała, Lubin

III miejsce – Maja Bausch, Lubin

III miejsce – Angelika Kusyk, Lubartów

 

Wyróżnienia:

 

– Dorota Szydłowska Lubin

– Anita Foryś

– Justyna Ginc

– Alicja Hyrczak

– Karolina Szwedo

– Natalia Hojda

– Julia Augustyn

 

W kategorii III – świadkowie historii (praca pisemna)

 

I miejsce – Henryk Kula, Wrocław

II miejsce – Stanisław Ryczek, Wołów

III miejsce – Aleksandra Polewska, Konin

III miejsce – Semen Czubenko, Gdynia

 

W kategorii IV – we własnej formule

 

I miejsce – Zdzisław Dudek, Radomsko

II miejsce – Joanna Peciak, Głogów

II miejsce – Artur Adamski, Wrocław

III miejsce – Jacek Szela, Wrocław

 

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej