Kijów: Putin nie rezygnuje z polityki skrytobójstw

 

Konferencja prasowa gen. Isy Munajewa, dowódcy batalionu ochotników Iczkerii im. Dżochara Dudajewa. Z lewej Amina Okujewa, rzecznik prasowy batalionu. Generał Munajew poległ w 2015 r. Źródło: Facebook – Amina Okujewa (Amina Okueva)   

 

1 czerwca b. r. Kijowem wstrząsnęła informacja o zamachu na czeczeńskie małżeństwo Adama Osmajewa i Aminy Okujewej. Podający się za dziennikarza morderca zwabił swe ofiary w ustronne miejsce i zaczął strzelać, ciężko raniąc Adama. Tragedii zapobiegła czujność i hart ducha Aminy. Dzielna Czeczenka też miała broń, o czym zamachowiec nie wiedział. Strzelała też celniej. Unieszkodliwiła i rozbroiła napastnika; po czym, jako lekarz chirurg z zawodu, opatrzyła rannego męża i wezwała pogotowie. Uratowała życie męża i swoje. Niedoszły morderca też przeżył i został aresztowany.

 

 

Rosja i Iczkeria. Na podstawie: wikipedia

 

Szczęśliwie zakończona historia zamachu na państwa Osmajewów to nie tylko dowód kolejny barbarzyństwa polityki moskiewskiej Ordy, często sięgającej po skrytobójstwo, ale i przypomina o tragicznym losie Iczkerii. W starciu Dawida z Goliatem, jakim była tzw. pierwsza wojna czeczeńska (1994-1996) ta mikroskopijna (zob. mapkę) górska republika pokonała i upokorzyła imperium zła. Niepowodzenia drugiej wojny (od 1999), konsekwentna rosyjska polityka ludobójstwa i powszechne zbrodnie wojenne nie złamały ducha oporu obrońców. Wielu udało się na emigrację - również do Polski. Wielu też kontynuowało dobrze znaną Polakom z własnej historii walkę z Rosją o naszą i waszą wolność w innych krajach. Tak miało być i na Ukrainie. W wojnie z Rosją o niepodległość szybko powstał ochotniczy batalion im. Dżochara Dudajewa, pierwszego prezydenta Iczkerii. Jego dowódcą został Isa Munajew, generał brygady, legendarny komendant Groznego w drugiej wojnie czeczeńskiej; gościł w Polsce w 2007 r. Generał Munajew poległ śmiercią żołnierską w walkach pod Debalcewe na Ukrainie w 2015 r. 

„Każda dusza popróbuje śmierci. Otrzymacie w pełni swą zapłatę dopiero w Dniu Zmartwychwstania. Kto zatem odsunięty będzie od Ognia i wejdzie do Nieba, osiągnie naprawdę swój cel. Życie zaś na tym świecie jest zaledwie iluzoryczną przyjemnością.” – te słowa Koranu (Rozdział 3, Al-Imran, Sura 186)[1] Amina Okujewa podkreśla na swojej stronie internetowej.

 

* * *

Państwo Osmajewowie zasłużyli się i Iczkerii, i Ukrainie. W 2012 r., za Janukowycza, Rosja pod zmyślonymi zarzutami doprowadziła do aresztowania na Ukrainie Adama; jego ekstradycję do Rosji zablokował trybunał w Strasburgu uznając, że może nie przeżyć tam więzienia. Osmajewowie wzięli udział w rewolucji w Kijowie w 2014 r. (Amina jako lekarz 8. sotni Samoobrony Majdanu), a później znaleźli się w szeregach ochotników czeczeńskich na froncie w wojnie z Rosją o niepodległość.

Kilka dni po zamachu, 5 czerwca, pani Amina obchodziła urodziny; tym razem świętowane przez bodaj całą Ukrainę z dumą i wzruszeniem. Jej męża wypisano też ze szpitala, a 8 czerwca oboje przyjął Arsen Awakow, minister spraw wewnętrznych. Minister Awakow wręczył Aminie Okujewej nagrodę; był nim… nowy pistolet! 

Mariusz Cysewski

 

8 czerwca 2017 u Arsena Awakowa, ministra spraw wewnętrznych Ukrainy (z prawej). Z lewej Serhij Kniaziew, minister policji. W środku Amina Okujewa i Adam Osmajew. Źródło: Facebook – Arsen Awakow (Arsen Avakov)i Serhij Kniaziew  

 

 Amina Okujewa

 

* * *

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

https://www.facebook.com/groups/517163485099279

https://twitter.com/MariuszCysewsk

http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  

http://mariuszcysewski.blogspot.com  

http://www.facebook.com/cysewski1

 

 


[1] Tłumaczenie polskie z oryginału arabskiego za www.allislam.org (https://www.alislam.org/quran/tafseer/?page=180&region=PL) 

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej