XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy

Podczas Forum od 5 do 7 września br. obecni byli: m.in. prezydent Andrzej Duda, prezydenci Gruzji i Macedonii, premier Beata Szydło i wicepremierzy Mateusz Morawiecki i Piotr Gliński. Nagrodę Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy otrzymała premier Beata Szydło.

Wsparcie dla małych firm to przekaz Beaty Szydło na Forum Ekonomiczne. Mateusz Morawiecki od wczoraj namawia do zwiększenia inwestycji. Mają się przełożyć na 150 tys. nowych miejsc pracy.

W wywiadzie dla Gazety Prawnej premier Morawiecki powieidział m.in.: Jeżeli wobec Polaków, którzy wyjechali, zastosowalibyśmy jakąś szczególną preferencję, to zostałoby to nie najlepiej odebrane przez miliony firm działających w kraju (lub obywateli). Więc preferencje widziałbym raczej na zasadzie, że jeśli wracają do polski dzieci, to minister Zalewska stara się ułatwić przez odpowiednie programy nauczania ich wejście do szkół. Chociaż myślimy także o uproszczeniach rozliczeń podatków i ZUS-u, jednak nie tylko w kontekście tej grupy, ale wszystkich którzy są w kraju.

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej