Obchody święta narodowego 11 Listopada

W całym kraju z okazji Święta Niepodległości 11 Listopada odbędzie się wiele podniosłych uroczystości. We Wrocławiu ruszy Radosna Parada Niepodległości, Marsz Patriotów. Odbędzie się uroczysta Msza św., Apel Niepodległości, wciągnięcie polskiej flagi na Iglicę, koncert w Hali Stulecia, a w niedzielę na pl. Wolności wielka rekonstrukcja historyczna.

W całym kraju z okazji Święta Niepodległości 11 Listopada odbędzie się wiele podniosłych uroczystości. We Wrocławiu ruszy Radosna  Parada Niepodległości, Marsz Patriotów. Odbędzie się uroczysta Msza św., Apel Niepodległości, wciągnięcie polskiej flagi na Iglicę, koncert w Hali Stulecia, a w niedzielę na pl. Wolności wielka rekonstrukcja historyczna.

Narodowe Święto Niepodległości jest to święto upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na 123 lata Polska została wymazana z mapy Europy, licząc od momentu ostatniego rozbioru dokonanego przez Austrię, Prusy i Rosję.

Święto to - obchodzone 11 listopada każdego roku - zostało ustanowione w ostatnich latach II RP tuż przez rozpoczęciem II wojny światowej. Do kalendarza powróciło w 1989 r. Jest to dzień wolny od pracy.

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej