Najlepsi z najlepszych- Paweł Sasiela

W ostatnim numerze zabawiliśmy się w sklasyfikowanie najlepszych polskich piłkarzy 2017 roku. Tym razem wybór był zdecydowanie trudniejszy, bowiem spróbowaliśmy wyłonić tych, którzy dostarczyli nam najwięcej pozytywnych przeżyć spośród wszystkich polskich sportowców.

1. Anita Włodarczyk

Od lat Anita Włodarczyk w swojej dyscyplinie nie ma sobie równych na świecie, dostarczając pokłady radości polskim kibicom. W 2017 roku Polka do swej medalowej kolekcji dołożyła ten za mistrzostwo świata w Londynie. Do tego doszło piąte z rzędu zwycięstwo w klasyfikacji IAAF Hammer Throw Challenge. O kolejnym tytule mistrzyni Polski nie ma chyba nawet co wspominać.

2. Kamil Stoch

Polscy skoczkowie zdominowali zeszły sezon na światowych skoczniach, a lider naszej kadry w rywalizacji o Kryształową Kulę ustąpił jedynie Stefanowi Kraftowi. Austriak wyprzedził reprezentanta biało-czerwonych o 141 punktów. To jednak Kamil Stoch zwyciężył prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. Mało tego, skoczek z Zębu 2017 rok otworzył i zamknął zwycięstwem w niemiecko-austriackich zawodach. W Pucharze Świata w lotach Polak zajął trzecie miejsce. Stoch poprowadził biało-czerwonych do tryumfu w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów oraz drużynowego mistrzostwa świata.

3. Robert Lewandowski

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski jest gwiazdą światowego formatu, wymienianą jednym tchem wśród najlepszych piłkarzy XXI wieku. To Roberta Lewandowskiego, króla strzelców eliminacji mistrzostw świata na Starym Kontynencie, zazdroszczą nam kibice drużyn narodowych z całego świata. Poprowadził biało-czerwonych na kolejną wielką imprezę, a do zostania najlepszym piłkarzem w historii polskiej piłki, brakuje mu już tylko sukcesu z reprezentacją. Poza tym Lewandowski posiada niepodważalną pozycję w drużynie mistrza Niemiec, której kibice Bayernu nie wyobrażają sobie bez Polaka.

4. Paweł Fajdek

Choć zawodzi na Igrzyskach Olimpijski, to niezmiennie dominuje na mistrzostwach świata. W zeszłym roku lekkoatleci rywalizowali właśnie o czempionat globu, więc Fajdek dopisał do swego dorobku trzeci z rzędu tytuł najlepszego na świecie. Do tego czwarty raz zwyciężył Uniwersjadę oraz po raz czwarty, a trzeci z rzędu wygrał klasyfikację IAAF Hammer Throw Challenge.

5. Piotr Żyła

Miniony rok był niezwykły, dla pozostającego dotychczas w cieniu Piotra Żyły. W Lahti nie tylko z kolegami sięgnął po złoty medal, ale także zdobył brązowy krążek w indywidualnych zmaganiach. Ostatni sezon zakończył na jedenastym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a do tego zajął drugie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni, ustępując jedynie Kamilowi Stochowi.

Drużyna roku – reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Polscy skoczkowie w zeszłym roku całkowicie zdominowali rywalizację na światowych obiektach, dokonując historycznego wyczynu. Po latach indywidualnych sukcesów, wreszcie doczekaliśmy się tryumfu w Pucharze Narodów. Także na mistrzostwach świata w konkursie drużynowym biało-czerwoni nie mieli sobie równych. Do tego podopieczni Stefana Horngachera dorzucili sukcesy indywidualne.

 

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej