Oni są w nas-Kornel Morawiecki

Żydzi Polscy – nasi bracia po wielowiekowym ziomkostwie, po obywatelstwie, po zwyczajach i zachowaniach, po cywilizacyjnym dorobku – my, Polacy, jesteśmy spadkobiercami Waszej tradycji i kultury, Waszego ducha i myśli.

      Żydzi Polscy – nasi bracia po wielowiekowym ziomkostwie, po obywatelstwie, po zwyczajach i zachowaniach, po cywilizacyjnym dorobku – my, Polacy, jesteśmy spadkobiercami Waszej tradycji i kultury, Waszego ducha i myśli.

      My, nasze polskie państwo, nie mniej niż Izrael mamy obowiązek przenosić pamięć o Was i Waszej zagładzie. Mamy obowiązek piętnować zło, które, po pokonaniu Polski Was, Żydów, zniszczyło. To okrutne, zbiorowe zło miało imię: Niemcy, państwo i naród niemiecki. 

       Mówienie o nazistowskich obozach jest kłamstwem, jest banalizacją ludobójstwa. Plan „Endlösung der Judenfrage” (ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej) był planem niemieckim. Organizatorzy i oprawcy byli Niemcami. Realizowali tę zbrodnię przy udziale innych nacji, między innymi Francuzów, Słowaków, Ukraińców, Węgrów, Włochów, Litwinów, Chorwatów. W mechanizm zbrodni włączali zdegenerowane, zastraszone osoby wszelkich narodowości, w tym szczególnie samych Żydów i Polaków.

      Na szmalcownikach polskie Podziemne Państwo wykonywało egzekucje.Okupacyjne prawo niemieckie skazywało na śmierć całe polskie rodziny za pomoc Żydom. Ale praktyka była jeszcze straszniejsza od prawa. Pacyfikowano całe polskie wsie, w których znaleziono ukrywających się Żydów. Wsie palono, ludność rozstrzeliwano albo wywożono do obozów koncentracyjnych. 

      Izraelski minister finansów Yair Lapid, który mówi o „polskich obozach śmierci”, nie wie, co mówi. My, Polacy, nie bronimy siebie. Bronimy europejskiej kultury przed nihilizmem i cynizmem. 

Bronimy prawdy i czci naszych zamordowanych współbraci Żydów.
                                                                                                                                                                                                                              Kornel Morawiecki

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej