Premier Mateusz Morawiecki - Człowiek Roku

Człowiekiem roku klubów Gazety Polskiej został Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Nagrodę przekazali Ewa Wójcik oraz Ryszard Kapuściński.

Człowiekiem roku klubów Gazety Polskiej został Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Nagrodę przekazali Ewa Wójcik oraz Ryszard Kapuściński.

– Po wysłuchaniu tych miłych słów, dodam, że czasem w domu podlewam również kwiaty. Dziękuję serdecznie wszystkim związanym z Gazetą Polską. To wasza zmiana doprowadziła do stanu, w którym dzisiaj jesteśmy. Wbrew działaniom establishmentu, walka o wolne media było niezbędnym kamieniem milowym na drodze do suwerennej Rzeczypospolitej. Nie byłoby nas tutaj, gdyby nie upór Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarności, z której wyrastamy – mówił premier Morawiecki.

– Tę nagrodę chcę dedykować przede wszystkim środowiskom Solidarności oraz Prawu i Sprawiedliwości. Dziś razem budujemy Polskę naszych marzeń. Kraj, do którego tęskniliśmy przez wiele dziesięcioleci. Wielkie podziękowania dla środowisk Solidarności i wszystkich, którzy walczyli o lepszy kraj. To, co dla nas najważniejsze to walka o prawdę. Z prawdy wynika, nie tylko skuteczna obrona tradycji, ale też walka o lepszą Polskę w przyszłości. Kiedy dostałem się do polityki, nie spodziewałem się, że będziemy musieli się przepychać na tak wielu płaszczyznach – kontynuował.

– Będziemy wciąż bronić naszej historycznej prawdy. Rzeczą absolutnie niewyobrażalną jest fakt, by ofiary postrzegać jako katów. Przez 30 lat elity cały czas były w dużym stopniu uzależnione od zewnątrz. Jakbym miał symbolicznie nazwać tę walkę o lepszą Polskę, którą panowie Lech i Jarosław Kaczyńscy, powiedziałbym, że dziś nasza flaga jest coraz bardziej biało-czerwona, a nie coraz bardziej biała – tłumaczył.

– Nasz klub jest związany poprzez ideały, dbałość o dobro wspólne. Życzyłbym sobie byśmy wszyscy pracowali na rzecz naszego kraju. Polska jest najbardziej zakorzeniona w Europie Zachodniej poprzez wielki upór wobec oponentów. Dzięki naszym poprzednikom, możemy budować wielka Polskę. To dla mnie ogromny zaszczyt być tutaj, walczyć o lepszą Polskę. Dziękuję, że dano mi szanse w tym uczestniczyć. Dziękuję bardzo! – oznajmił wszystkim obecnym.

foto Janusz Wolniak

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej