W 50. rocznicę protestu studentów na Uniwersytecie Wrocławskim, 8 marca w auli Instytutu Historycznego odbędzie się konferencja pt. tytułem „Wrocławski Marzec 68. Okruchy Pamięci”.

50. rocznicę protestu studentów na Uniwersytecie Wrocławskim, 8 marca w auli Instytutu Historycznego odbędzie się konferencja pt. tytułem „Wrocławski Marzec 68. Okruchy Pamięci”.

Organizatorzy: Wydawnictwo Profil, Centrum Historii Zajezdnia i Wrocławski Oddział IPN zaprosili wielu prelegentów. Prof. dr hab. Włodzimierz Suleja  wprowadzi do tematu wykładem „Marzec 68 we Wrocławiu”. Prelegentki: Ewa Kłapcińska  i Kamilla Jasińska przedstawią archiwalne materiały z zasobów Archiwum Uniwersyteckiego. Prof. dr hab. Leszek Ziątkowski omówi historię jednego z uczestników Marca 1968, nieżyjącego już Władysława Sidorowicza. W panelu dyskusyjnym pojawią się uczestnicy zdarzeń nie tylko z Uniwersytetu: Kazimierz Jerie UWr, Wojciech Witkiewicz AM, Edward Czapiewski         UWr, Wacław Jakacki PWr, Jerzy Jerych PWSSP, Witold Grabowski PWr. Będą też zaprezentowane archiwalne nagrania i filmy. „Marcowe roztopy”,  film TVP w reżyserii Wojciecha Malinowskiego i fragment audycji radiowej „Przemówienie I sekretarza KW PZPR na wiecu na pl. Dąbrowszczaków”.

jw

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej