Premier Mateusz Morawiecki o Marcu 68

- Chcę podkreślić, że był to czas jedności i solidarności. Przez tę mitologię marca mamy fałszywe przeświadczenie, że był to czas gigantycznego podziału społecznego. Nieprawda, był to czas jedności. Społeczeństwo polskie walczyło o wolność i nie dało się wtedy podzielić. Tamten zryw jest wielkim powodem do dumy - mówił premier Morawiecki podczas uroczystości na Politechnice Wrocławskiej.

- Chcę podkreślić, że był to czas jedności i solidarności. Przez tę mitologię marca mamy fałszywe przeświadczenie, że był to czas gigantycznego podziału społecznego. Nieprawda, był to czas jedności. Społeczeństwo polskie walczyło o wolność i nie dało się wtedy podzielić. Tamten zryw jest wielkim powodem do dumy - mówił premier Morawiecki podczas uroczystości na Politechnice Wrocławskiej.

W uroczystych obchodach 50. Rocznicy Marca 68 premier odsłonił także pamiątkową tablicę i wysłuchał panelu dyskusyjnego z udziałem uczestników pamiętnych zdarzeń.

W ypełnionej po brzegi sali byli przedstawiciele rządu, parlamentarzysci (wśród nich marszałek Kornel Morawiecki), rektorzy, władze wojewódzkie i samorządowe.

jw

foto Janusz Wolniak

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej