Premier Mateusz Morawiecki o Marcu 68

- Chcę podkreślić, że był to czas jedności i solidarności. Przez tę mitologię marca mamy fałszywe przeświadczenie, że był to czas gigantycznego podziału społecznego. Nieprawda, był to czas jedności. Społeczeństwo polskie walczyło o wolność i nie dało się wtedy podzielić. Tamten zryw jest wielkim powodem do dumy - mówił premier Morawiecki podczas uroczystości na Politechnice Wrocławskiej.

- Chcę podkreślić, że był to czas jedności i solidarności. Przez tę mitologię marca mamy fałszywe przeświadczenie, że był to czas gigantycznego podziału społecznego. Nieprawda, był to czas jedności. Społeczeństwo polskie walczyło o wolność i nie dało się wtedy podzielić. Tamten zryw jest wielkim powodem do dumy - mówił premier Morawiecki podczas uroczystości na Politechnice Wrocławskiej.

W uroczystych obchodach 50. Rocznicy Marca 68 premier odsłonił także pamiątkową tablicę i wysłuchał panelu dyskusyjnego z udziałem uczestników pamiętnych zdarzeń.

W ypełnionej po brzegi sali byli przedstawiciele rządu, parlamentarzysci (wśród nich marszałek Kornel Morawiecki), rektorzy, władze wojewódzkie i samorządowe.

jw

foto Janusz Wolniak

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej