Kilka wrażeń z III Podlaskiego Papieskiego Rajdu Motocyklowego- Iwona Węgrzyn-Bocheńska- Janusz Sanocki

Sobota, 9 czerwca 2018 roku. Słoneczny piękny dzień a dookoła warkot silników motocyklowych. III Rajd Papieski jest gotowy do startu z Siedlec do Drohiczyna.

Rajd zorganizowano już po raz trzeci w celu upamiętnienia wizyty Ojca św. Jana Pawła II na Podlasiu w 1999 roku. Pomysłodawcami i inicjatorami są burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym oraz Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

Motocykliści nie zawiedli oczekiwań organizatorów. Po kolorowym przejeździe trasą Siedlce – Drohiczyn przez Sokołów Podlaski wzięli udział w uroczystej Mszy św. w katedrze w Drohiczynie. Z okazji obchodów Dnia Podlasia wręczono wyróżnienia dla motocyklistów patriotów. Tę prestizową nagrodę „WĘGRZYN” imienia śp. Komandora Wiktora Węgrzyna przyznaje się osobom łączącym pasję motocyklową z pielęgnowaniem wartości patriotycznych.

W tym roku Kapitula „Węgrzynów” uhonorowała:

Marcina Gałeckiego – organizatora i komandora Motocyklowego Rajdu Ponary – Pamiętamy!, aktywnego uczestnika Rajdów Katyńskich, członka Zarządu Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński;

księdza Janusza Szymańskiego – duszpasterza motocyklistów diecezji Drohiczyńskiej, założyciela klubu miłośników motocykli GODBOYS, obecnie Stowarzyszenia GODBOYS Bielsk Podlaski, inicjatora i pomysłodawcę spotkań motocyklowych na rozpoczęcie i zakończenie sezonu w Bielsku Podlaskim, głównego organizatora Ogólnopolskiej Pielgrzymki Motocyklowej do Wilna – Ostrej Bramy;

Mirosława Wenglorza – wielokrotnego uczestnika Rajdów Katyńskich, twórcę i komandora dwunastu Motocyklowych Rajdów po Śląsku Cieszyńskim (w tym dwóch ostatnich im. Komandora Wiktora Węgrzyna), członka Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński i przedstawiciela Stowarzyszenia na Górnym Śląsku;

Katarzynę Wroblewską – dziesięciokrotną uczestniczkę oraz organizatorkę Rajdów Katyńskich oraz Motocyklowych Zlotów na Jasnej Górze i w Gietrzwaldzie, od 2010 roku wiceprezesa Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Senator Tadeusz Romańczuk za swoją bezkompromisową postawę, wspaniałą pracę i poparcie dla patriotycznych inicjatyw Rajdu Katynskiego otrzymał Dyplom Uznania za Gorące Kresowe Serce 2018 od Stowarzyszenia Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski.

 

Laureatom pogratulował z całego serca biskup Tadeusz Pikus. Po uroczystościach goście zostali zaproszeni do ogrodów seminaryjnych na wspaniały poczęstunek.


 

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej