Kilka wrażeń z III Podlaskiego Papieskiego Rajdu Motocyklowego- Iwona Węgrzyn-Bocheńska- Janusz Sanocki

Sobota, 9 czerwca 2018 roku. Słoneczny piękny dzień a dookoła warkot silników motocyklowych. III Rajd Papieski jest gotowy do startu z Siedlec do Drohiczyna.

Rajd zorganizowano już po raz trzeci w celu upamiętnienia wizyty Ojca św. Jana Pawła II na Podlasiu w 1999 roku. Pomysłodawcami i inicjatorami są burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym oraz Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

Motocykliści nie zawiedli oczekiwań organizatorów. Po kolorowym przejeździe trasą Siedlce – Drohiczyn przez Sokołów Podlaski wzięli udział w uroczystej Mszy św. w katedrze w Drohiczynie. Z okazji obchodów Dnia Podlasia wręczono wyróżnienia dla motocyklistów patriotów. Tę prestizową nagrodę „WĘGRZYN” imienia śp. Komandora Wiktora Węgrzyna przyznaje się osobom łączącym pasję motocyklową z pielęgnowaniem wartości patriotycznych.

W tym roku Kapitula „Węgrzynów” uhonorowała:

Marcina Gałeckiego – organizatora i komandora Motocyklowego Rajdu Ponary – Pamiętamy!, aktywnego uczestnika Rajdów Katyńskich, członka Zarządu Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński;

księdza Janusza Szymańskiego – duszpasterza motocyklistów diecezji Drohiczyńskiej, założyciela klubu miłośników motocykli GODBOYS, obecnie Stowarzyszenia GODBOYS Bielsk Podlaski, inicjatora i pomysłodawcę spotkań motocyklowych na rozpoczęcie i zakończenie sezonu w Bielsku Podlaskim, głównego organizatora Ogólnopolskiej Pielgrzymki Motocyklowej do Wilna – Ostrej Bramy;

Mirosława Wenglorza – wielokrotnego uczestnika Rajdów Katyńskich, twórcę i komandora dwunastu Motocyklowych Rajdów po Śląsku Cieszyńskim (w tym dwóch ostatnich im. Komandora Wiktora Węgrzyna), członka Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński i przedstawiciela Stowarzyszenia na Górnym Śląsku;

Katarzynę Wroblewską – dziesięciokrotną uczestniczkę oraz organizatorkę Rajdów Katyńskich oraz Motocyklowych Zlotów na Jasnej Górze i w Gietrzwaldzie, od 2010 roku wiceprezesa Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Senator Tadeusz Romańczuk za swoją bezkompromisową postawę, wspaniałą pracę i poparcie dla patriotycznych inicjatyw Rajdu Katynskiego otrzymał Dyplom Uznania za Gorące Kresowe Serce 2018 od Stowarzyszenia Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski.

 

Laureatom pogratulował z całego serca biskup Tadeusz Pikus. Po uroczystościach goście zostali zaproszeni do ogrodów seminaryjnych na wspaniały poczęstunek.


 

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej