Zwrot środków za kampanię wyborczą

Paweł Kukiz twierdzi, że dwa lata temu przekazał Stowarzyszeniu Solidarność Walcząca 700 tys. zł. Paweł niczego Stowarzyszeniu nie przekazał.

Państwowa Komisja Wyborcza rozliczyła Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15 po wyborach do parlamentu RP w 2015 r. Pełnomocnik Finansowy Komitetu wykazał się rzetelnością. Według prawa od jego jednoosobowej decyzji zależało, której organizacji Pożytku Publicznego przekaże środki, zwracane przez państwo za właściwie rozliczone wybory. Gdyby wybory miały finansowe wady lub środki nie zostały rozdysponowane w terminie, przeszłyby na Skarb Państwa.

Pełnomocnik przekazał ok. 700 tys. zł Stowarzyszeniu SW i ok. 2,1 mln zł fundacji wskazanej mu przez Pawła Kukiza. Nie na ruch Kukiz’15, który nie był partią polityczną ani organizacją pożytku publicznego, więc nie mógł otrzymać tych środków.

Stowarzyszenie Solidarność Walcząca zamierzało użyć przekazane przez państwo pieniądze na cele statutowe i ewentualnie na budowę domu weterana. Na taką budowę potrzebna jest suma co najmniej dziesięciokrotnie większa.

Stowarzyszenie SW corocznie rozlicza się ze sposobu wydawania pieniędzy przed właściwymi organami państwa polskiego. Pytani o rozliczenie przez kolegę Kukiza wysłaliśmy mu stosowne wyjaśnienia. Jego sugestie, że Stowarzyszenie wydało na wczasy dla swych seniorów 1 mln zł. są wyssane z palca.

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej