Od ćwierćwiecza idee i hasła Solidarności Walczącej nie są przedstawiane opinii publicznej. Jednorazowo wybrzmiały przed trzema laty, gdy otwierałem Sejm.

Teraz raczkująca partia, biorąca nazwę za dewizą SW, Wolni i Solidarni, samodzielnie wystawia kandydatów do wyborów samorządowych. Dążymy do nowego, proponowanego przez SW, ustroju solidaryzmu, w którym będzie równowaga między wzajemnym pomaganiem i wymaganiami w stosunku do wszystkich grup społecznych. Czerwone trony, które obiecywaliśmy przewrócić, już się rozsypały, ale złote trony, często poobsadzane przez byłych czerwonych, tylko się umocniły.
Wołaliśmy o Polskę bez bezrobocia i bez bezprawia. I dalej wołamy. Prawo wspierane bogactwem kpi sobie ze sprawiedliwości, a więc zamienia się w bezprawie.
W naszej rocie przysięgaliśmy walczyć o niepodległą Rzeczpospolitą Solidarną, o solidarność między ludźmi i narodami. Nie godzimy się na Polskę rozpołowioną na PiS i anty-PiS. Na Polskę, w której sędziowie stawiają się ponad parlamentem i demokracją, w której większość sejmowa i rząd chcą podporządkować sobie władzę sądowniczą. Taka walka między władzami mającymi służyć narodowi osłabia nasz kraj wewnętrznie i na arenie międzynarodowej.
Nie godzimy się na dramatycznie dzielone społeczeństwo, wyzywające się od zdrajców i dyktatorów. Nie odmawiamy patriotyzmu przeciwnikom. Ilu jest podobnie myślących, którzy sukces Polski widzą we współpracy i porozumieniu, a nie w triumfie jednej ze stron?

Do wyborów samorządowych idziemy z przekonaniem własnych racji, z wiarą zyskania powszechnej rozpoznawalności i przyszłego zwycięstwa.

                                                                                                                                                                                                                                                 Kornel Morawiecki

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej