Jubileusz ks. kardynała Henryka Gulbinowicza

18 października w Hali Stulecia we Wrocławiu odbędzie się koncert z okazji 95 urodzin Jego Eminencji. W programie koncert w wykonaniu orkiestry Narodowego Forum Muzyki.

18 października w Hali Stulecia we Wrocławiu odbędzie się koncert z okazji 95 urodzin Jego Eminencji. W programie koncert w wykonaniu orkiestry Narodowego Forum Muzyki. 

Kardynał Henryk Gulbinowicz urodził się 17 października 1923 r. w Szukiszkach na terenie archidiecezji wileńskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 18 czerwca 1950 r. w Białymstoku. Konsekrowany 8 lutego 1970 r., mianowany Arcybiskupem Metropolitą Wrocławskim 15 grudnia 1975 r., ingres do Katedry Wrocławskiej 2 lutego 1976 r., kreowany Kardynałem 25 maja 1985 r.
Zewsząd płyną życzenia dla Jubilata. Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak napisał:

-Najserdeczniejsze życzenia urodzinowe - zdrowia, szczęścia i pogody ducha! Sto lat to mało, Księże Kardynale!

Przewodniczący dolnośląskiej „Solidarności” Kazimierz Kimso podkreślił, że dla ludzi „Solidarności” nie było człowieka bardziej oddanego. I działo się to zarówno w czasach mrocznego komunizmu, jak i wolnej Polski.

-Zawsze doświadczaliśmy nie tylko opieki duchowej, modlitwy Kardynała, ale też konkretnej pomocy i rady. Jesteś Drogi Jubilacie dla nas Drogą, Światłem i Życiem! Radujemy się, że jesteś z nami i zawsze otaczać Cię będziemy naszą modlitwą, szacunkiem i miłością! – napisał w życzeniach Kazimierz Kimso.

jw

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej