Komu bije dzwon

Główne powody porażki Zjednoczonej Prawicy:

– Skuteczne kłamstwo, że PiS chce polexitu, wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Kłamstwo uprawdopodobnione negatywną oceną reformy sądownictwa przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości, nieprzemyślanym pytaniem ministra Zbigniewa Ziobry skierowanym do Trybunału Konsytucyjnego, niefortunnymi wypowiedziami prezydenta Andrzeja Dudy o żarówkach i o wyimaginowanej europejskiej wspólnocie.

– Idąca na Polskę laicyzacyjna fala, która już doprowadziła do zaniku wiary w Zachodniej Europie, a teraz coraz mocniej uderza w naszą młodzież, Jej forpoczty to film „Kler”, promocja kultury antychrześcijańskiej, ośmieszanie religii, akty na granicy bluźnierstwa. Obecny rząd kojarzony z o. Tadeuszem Rydzykiem służy jako chłopiec do bicia.

– Od „okrągłego stołu” przez bez mała 30 lat na uczelniach i w mediach dominuje liberalny, kapitalistyczny przekaz. Ty jesteś w centrum, sam siebie tworzysz, inni to konkurenci, państwo to darmozjady i złodzieje. Ten egoistyczny wzorzec zatomizował Polaków, lepiej pasuje do modelu rządów Platformy Obywatelskiej.

Pogłębiający się podział społeczny na dwa wrogie bloki osłabia Polskę, ale bespośrednio uderza w aktualnie rządzących. Propaganda głosi jedno, ludzie widzą drugie. Widzą zadufanie, triumfalizm i lekceważenie przeciwnika. Nie tędy droga.

Jak pomiędzy ścierającymi się kamieniami konfliktu wygospodarować przestrzeń szanujących się różnic budujących narodową jedność? To dziś główne zadanie stojące przed politykami patrzącymi dalej niż własne partyjne podwórka.

 

                                                                                                                                                                                                                                                               Kornel Morawiecki

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej