Pod tablicą powstańców styczniowych

W uroczystościach upamiętniających 156. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego wzięła m.in. udział delegacja "Solidarności Walczącej". Uroczystości odbyły się pod auspicjami wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka.. Organizatorami ceremonii 156. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.był Dowódca Garnizonu Wrocław płk. Dariuszem Krzywdziński i Związek Piłsudczyków Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. za Ojczyznę w Kościele Garnizonowym we Wrocławiu z udziałem Orkiestry Wojskowej.

W uroczystościach upamiętniających 156. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego wzięła m.in. udział delegacja "Solidarności Walczącej". Uroczystości odbyły się pod auspicjami wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka.. Organizatorami ceremonii 156. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.był Dowódca Garnizonu Wrocław płk. Dariuszem Krzywdziński i Związek Piłsudczyków Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. za Ojczyznę w Kościele Garnizonowym we Wrocławiu z udziałem Orkiestry Wojskowej.

Po Mszy nastąpił przemarsz spod kościoła pod tablicę upamiętniającą Powstańców Styczniowych, która znajduje się na gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego przy fontannie Szermierz. Tam głos zabrał prof. Adam Jezierski, rektor uczelni, który wspomniał o studentach Uniwersytetu Wrocławskiego upamiętnionych na Tablicy Poległych: - Mogli być lekarzami, prawnikami, bo głównie na tych kierunkach studiowali, jednak wybrali walkę – mówił rektor. Wspomniał też jednym z uczestników powstania styczniowego był studiujący na UWr. Wielki poeta Adam Asnyk.

Po wrocławskim Szermierzem zgromadzili się przedstawiciele organizacji rządowych, samorządowych, szkół i mieszkańcy Wrocławia.

jw

foto Janusz Wolniak

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej