100 polskich lekarzy pojedzie na staż do USA

Na 100–lecie Niepodległości 100 polskich lekarzy odbędzie staż w najlepszych instytutach naukowo-medycznych w USA. Dzięki bliskiej współpracy z amerykańskimi naukowcami pacjenci w naszym kraju zyskają dostęp do najnowszej wiedzy i praktyk klinicznych.

Lekarze pojadą do Ameryki w ramach programu „Wsparcie mobilności naukowców” prowadzonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem programu jest wzmocnienie potencjału polskich jednostek placówek medycznych. Współpraca z amerykańskimi specjalistami zaowocuje w wiedzę, którą polscy lekarze będą mogli wdrożyć w swoich ośrodkach. Przed uczestnikami projektu otworzą się nowe perspektywy. Zyskają oni możliwość rozwoju naukowego i zawodowego, a także zdobycia cennego doświadczenia w naukowym środowisku międzynarodowym w zakresie profilaktyki, diagnostyki i terapii chorób cywilizacyjnych, co przyczyni się do poprawy opieki medycznej w Polsce. Pierwsze  staże zaplanowano dla naukowców prowadzących badania w zakresie kardiologii, onkologii, alergologii i chorób zakaźnych. Staże będą trwały od 3 do 6 miesięcy i umożliwią polskim badaczom korzystanie z wiedzy, doświadczenia amerykańskich klinik i instytutów.

O wyjazd do Stanów Zjednoczonych mogą ubiegać się naukowcy posiadający co najmniej stopień naukowy doktora lub mający otwarty przewód doktorski nie dłużej niż 3 lata w dniu złożenia wniosku, prowadzący badania w zakresie kardiologii, onkologii, alergologii lub chorób zakaźnych. Warunkiem koniecznym jest także zatrudnienie w polskich uczelniach, instytutach lub szpitalach klinicznych na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej.  Wymogiem uczestnictwa w programie jest biegłe posługiwanie się językiem angielskim. Nabór wniosków będzie prowadzony od 21 marca do 20 maja 2019 br.

Wyjazd na staże jest możliwy dzięki porozumieniu, które w ubiegłym roku, w Waszyngtonie, podpisał minister zdrowia profesor Łukasz Szumowski, z upoważnienia ministra nauki i szkolnictwa wyższego profesor Piotr Wilczek – Ambasador RP w Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz sekretarz departamentu zdrowia i opieki społecznej Alex Azar.

PP

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej