Kolejne zatrzymania w sprawie SK Banku w Wołominie

Kolejne trzy osoby zostały zatrzymane przez agentów CBA w związku z działaniem na szkodę SK Banku w Wołominie. Tym razem szkody banku szacowane są na ponad 40 mln zł. Zarzuty w sprawie wołomińskiego banku usłyszało już 110 osób.

Funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali śląskiego przedsiębiorcę i dwóch byłych dyrektorów warszawskiego oddziału SK Banku (Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie). Do zatrzymań doszło na terenie Warszawy i Myszkowa.

Po zakończeniu czynności procesowych zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty związane z działaniem na szkodę SK Banku na ponad 40 mln zł. Ustalenia śledczych wskazują, że przedsiębiorca uzyskała kredyty w banku co do których nie miała zdolności kredytowej.

Śledztwo w tej sprawie zostało powierzone CBA przez prokuraturę w kwietniu 2016. Prowadzone jest w sprawie nadużycia zaufania przez władze Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom ustawy o rachunkowości i podawania w tych księgach nierzetelnych danych oraz zatajenia prawdziwych i podania nieprawdziwych informacji NBP.

Jeszcze w maju 2016  agenci CBA w ramach śledztwa, weszli do siedziby Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, miejsc zamieszkania  osób sprawujących funkcje kierownicze banku w czasie objętym śledztwem oraz do kilkudziesięciu podmiotów gospodarczych z grupy kapitałowej działającej w branży deweloperskiej przeprowadzając szereg czynności procesowych.

Do tej pory w sprawie zarzuty usłyszało 110 osób.  Straty banku oceniane są na ok 2.7 mld zł.

Opr. PP

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej