O DUMĘ I ODWAGĘ

Piszę do Was mieszkańcy Podlasia, Polski, Europy. Twórcy i obywatele największej cywilizacji. Budowanej na fundamencie chrześcijaństwa, na miłości i na sile.

Nasza kultura jest hojna i ciągle płodna. Nowoczesna edukacja, nauka, technologie, polityka i jej powszechne instytucje, to nasze bezcenne dary dla nas i dla innych.

Sami strząsnęliśmy z siebie zło komunizmu i faszyzmu. I najważniejsze: zmniejszamy względny udział głodu i cierpienia, doprowadziliśmy do niebywałego w dziejach przyrostu ludzi, którym żyje się coraz dostatniej, coraz lepiej. Poprzez nowe, elektroniczne, komunikatory łączymy wszystkich ze wszystkimi. To przełom porównywalny z pismem, z drukiem, może z językiem, przełom którego my Europejczycy byliśmy i stale jesteśmy źródłem.

Proszę Was o dumę, poświęcenie i odwagę. Choć mamy się czego bać. Skonstruowaliśmy broń masowego rażenia, którą możemy się zniszczyć. Z klimatem, z zanieczyszczeniem środowiska, z biedą, sobie poradzimy.

I rzecz zasadnicza. My współtwórcy najwspanialszej religii, gubimy przekaz Założyciela, Jezusa Chrystusa i gubimy wiarę, podwalinę zmian, które dały rozwój. Dlaczego tak się dzieje, jak temu zapobiec? Kultura tracąca poczucie świętości nie może trwać. Dotychczas zawsze tak było i najprawdopodobniej tak będzie. Gdzie szukać ratunku? Na miarę XXI wieku, na miarę kosmosu. Na te najtrudniejsze pytania nawet nie próbuję tu odpowiadać.

Dziękuję Prawu i Sprawiedliwości za umożliwienie mi startu w wyborach do Senatu RP z Podlasia. Wyborców proszę o głosowanie i o głos na mnie.

                                                                                                  Kornel Morawiecki

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej