Kornel Morawiecki z Orderem Orła Białego!

Prezydent Andrzej Duda nadał, w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej, Order Orła Białego marszałkowi seniorowi oraz redaktorowi naczelnemu "Gazety Obywatelskiej" Kornelowi Morawieckiemu. Kancelaria Prezydenta poinformowała o tym wczoraj.

Order Orła Białego

"Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej Order Orła Białego Kornelowi Morawieckiemu, działaczowi opozycji demokratycznej w PRL, przywódcy Solidarności Walczącej" – informuje komunikat komunikat Kancelarii Prezydenta RP.

Kornel Morawiecki, twórca i lider Solidarności Walczącej swoją działalność w III Rzeczpospolitej rozpoczął od kandydowania na urząd

Prezydenta RP – jednak w związku z niezebraniem wystarczającej ilości podpisów jego kandydatura nie została zarejestrowania. W 1990 roku założył Partię Wolności, później działał w Ruchu Odbudowy Polski. Wielokrotnie kandydował do Sejmu i Senatu. Wielki sukces odniósł wspierając tworzący się ruch Pawła Kukiza (Kukiz ‘15). Dostał się do Sejmu a Prezydent Andrzej Duda mianował go marszałkiem seniorem Sejmu VIII kadencji. W 2016 r. odszedł z klubu Kukiza i założył własne koło Wolni i Solidarni.

W najbliższych wyborach parlamentarnych Kornel Morawiecki będzie kandydował do Senatu z ramienia PiS.

Kornel Morawiecki, Marszałek Senior Sejmu Rzeczpospolitej przebywa obecnie w szpitalu a za jego zdrowie modlą się miliony Polaków.

Marszałek Senior choruje na raka trzustki i znalazł się w szpitalu nie pierwszy raz. Każdego wieczoru o godz. 20.00 niezależnie od siebie Polacy – przyjaciele Kornela Morawieckiego, jego bliscy oraz Polacy, dla których działalność Marszałka była i jest ważna – modlą się za jego zdrowie.

Zapraszamy do modlitwy!

 

pp

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej