Wolny jak ptak

W chwili oddania gazety do druku stan zdrowia redaktora naczelnego – Kornela Morawieckiego jest bardzo ciężki. Po raz pierwszy od ośmiu lat nie napisał swojego felietoniku otwierającego każde wydanie gazety.

W poprzednich felietonach pisał:

„Nie utraciliśmy ducha pod naciskiem przemocy. Poddani opresjom potrafiliśmy na planie współczesności zrobić więcej niż inne nacje.

Dźwignęliśmy zrujnowany kraj. Wykształciliśmy się i odtworzyliśmy fizycznie zniszczone elity. Dochowaliśmy wiary ojców. Daliśmy Kościołowi papieża. Rozbłysnęliśmy Solidarnością. Nie poddaliśmy się komunie. Pokonaliśmy ją zbiorowym uporem i oporem.

Dzięki milionom poległych, milionom zmarłych i żyjących Polaków, Europa i świat są militarnie bezpieczniejsze, są też bardziej ludzkie.

Ani Niemcy, ani Rosjanie ze swoimi zbrodniczymi ideologiami nie zapanowali nad światem. Mieliśmy w tym swój odważny udział.

Łudzeni mirażami nowego wspaniałego ładu, wciągani w otchłanie złe, jako społeczność, my, Polacy zdołaliśmy określić się i działać po stronie dobra. Oby dalej nie opuszczała nas ta zbiorowa mądrość i łaska. Obyśmy dalej mogli i umieli w doli i niedoli przydawać się sobie, innym i Ojczyźnie, o której Krzysztof Kamil Baczyński pisał: «Z naszych to ramion czy tak, czy siak, wytryśnie Polska wolna jak ptak»”.

 

Łączymy się w modlitwie o zdrowie Kornela Morawieckiego.

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej