Demokraci zapowiadają impeachment Trumpa. Ale prezydent nie boi się problemów

Spikerka Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi, zapowiada śledztwo dotyczące impeachmentu prezydenta USA Donalda Trumpa. Wszystko z powodu jego telefonicznej rozmowy z obecnym prezydentem Ukrainy, z której nagranie Ukraińcy przekazali przeciwnikom Trumpa.

Izba ma rozpocząć formalne śledztwo niezwłocznie – zapowiadają Demokraci wskazując, że zacznie się ono z początkiem października.

Demokraci domagają się wyjaśnienia zarzutów, że Trump wywierał naciski na Kijów, by pozyskać informacje mogące zaszkodzić jego politycznemu rywalowi, a więc dla uzyskania własnych korzyści politycznych. Chodzi o rozmowy Donalda Trumpa z Wołodymyrem Zełenskim, nowym prezydentem Ukrainy.

Formalne postępowanie Izby Reprezentantów, które zapowiedziała Pelosi, ma na celu ustalenie, czy istnieją podstawy do wszczęcia impeachmentu.

Śledztwo ma ustalić, czy Trump zabiegał o pomoc władz Ukrainy w poszukiwaniu informacji, które mogłyby zaszkodzić jego potencjalnemu rywalowi w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Nie będzie to pierwsze śledztwo przeciwko obecnemu prezydentowi. Prowadzone na początku tego roku nie potwierdziło zarzutów o współpracy Trumpa z zagranicznymi służbami w celu wygrania wyborów prezydenckich.

- Nikt nie jest ponad prawem – komentowała Pelosi po wyjściu ze spotkania Demokratów. - Prezydent musi zostać rozliczony.

Donald Trump uznaje, że argumenty są słabe. Nie odnosi się do zarzutów.

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej