Żegnaj Przyjacielu

Połączmy się wtedy w myślach i modlitwie. Zarząd Stowarzyszenia "Solidarność Walcząca"

Drogie Koleżanki i Szanowni Koledzy

Dziś zmarł Kornel Morawiecki, wielki polski bohater,  wspaniały człowiek, nasz przywódca i przyjaciel
w czasach walki z komunizmem a także w wolnej Polsce. To dla nas wyjątkowa, niezwykle smutna wiadomość
oraz poważny cios, po którym trudno nam będzie szybko przejść do porządku dziennego. To dzień żalu i bólu dla nas wszystkich.  
Kornel Morawiecki urodził się w 1941 roku. Encyklopedia głosi: polski polityk, fizyk i nauczyciel akademicki. Działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej, poseł i marszałek senior Sejmu VIII kadencji. Kawaler Orderu Orła Białego... W jego pamięci pozostały ciężkie dni powojenne i wspomnienia bliskich z wojny, co ukształtowało jego wrażliwość społeczną oraz patriotyczną postawę w życiu. W trakcie swojej kariery naukowej filozofa i matematyka na Uniwersytecie Wrocławskim rozpoczął swą wielką życiową przygodę i zwycięską walkę. Brał udział
w zrywach narodowych przeciwko sowieckiemu komunizmowi w 68, 70 i 80 roku a potem była Solidarność Walcząca i czas z którego wszyscy go znamy. Po 89 roku nie ustawał w aktywności na rzecz pełnej demokracji i sprawiedliwości społecznej w naszym kraju. U schyłku życia pięknie zabłysnął w polskim parlamencie, co było przedmiotem naszej dumy i symbolem ostatecznego zwycięstwa Jego idei.
 
Składamy najszczersze wyrazy współczucia rodzinie Kornela. Jesteśmy myślami z Wami i modlimy się za Jego duszę.Cześć pamięci Kornela Morawieckiego! Na zawsze pozostaną z nami: Jego wspaniały dorobek życiowy, jego idee orazjego przyjacielskie ciepło, którego nigdy nie przestaniemy odczuwać.
Odpoczywaj w pokoju nasz przywódco i przyjacielu!
 
Msze św  za Kornela odbędą się: w środę 2 października 2019 r, o godz. 20 w X Pawilonie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie ul. Rakowiecka 37  oraz w kościele p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu 03.10.2019 o godz. 18:00.
Połączmy się wtedy w myślach i modlitwie.
Zarząd Stowarzyszenia "Solidarność Walcząca"

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej