Silne państwo, czyli aresztowanie Zbigniewa S.

Zbigniew S. - do niedawna biznesmen, obecnie bloger który przynajmniej kilkadziesiąt razy złamał prawo grożąc polskim politykom i sprzedając fakenewsy, które miały osłabić państwo polskie, został zatrzymany. W tle groźby pod adresem m.in. ministra sprawiedliwości i jego rodziny oraz innych polityków i urzędników publicznych.

Zbigniew S., który publicznie groził ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze i jego rodzinie, został zatrzymany przez kieleckich policjantów. Prokuratura będzie zmieniać oraz uzupełniać zarzuty, które zostaną mu przedstawione.
Na razie wiadomo, że Zbigniewowi S. postawiony zostanie zarzut popełnienia przestępstwa, w związku z wydarzeniami, do których doszło 15 października 2019 roku w Warszawie, w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości, kiedy użył groźby pozbawienia życia "matki oraz dziecka ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro". Groźby te powtórzył następnie w nagranym materiale audio–wideo, upublicznionym w internecie.
- "Miały one na celu wymuszenie na prokuratorze generalnym podjęcia działań zmierzających do polecenia prokuratorom i funkcjonariuszom organów ścigania zaniechania czynności służbowych związanych z prowadzeniem postępowań przeciwko członkom rodziny Zbigniewa S." – informuje komunikat Prokuratury Krajowej.
Kolejne nowe zarzuty dotyczą także popełnienia przestępstw, których Zbigniew S. dopuścił się wspólnie i w porozumieniu m.in. z gangsterami zaangażowanymi w działalność tzw. mafii pruszkowskiej, w tym z poszukiwanym przez policję Piotrem Kapuścińskim ps. „Broda”, o którym pisaliśmy niedawno. 
- "Kierowane pod ich adresem groźby i fałszywe informacje miały doprowadzić do ich zniesławienia, a w rezultacie do bezprawnego wpłynięcia na pracę prokuratury w sprawach dotyczących Zbigniewa S. i innych osób podejrzewanych o popełnienie poważnych przestępstw" – komunikuje Prokuratura Krajowa.
Zbigniewowi S. postawiony zostanie także zarzut popełnienia przestępstwa z art. 224 §2 kodeksu karnego. Jak informuje Prokuratura Krajowa, 28 grudnia 2019 roku "w nagranym materiale audio-wideo, upublicznionym na swojej stronie internetowej Zbigniew S. stosował wobec zastępcy prokuratora generalnego do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji Beaty Marczak groźby bezprawne polegające na zapowiedzi rozpowszechniania i rozpowszechnianiu fałszywych wiadomości naruszających cześć i godność osobistą wymienionego funkcjonariusza publicznego w celu zmuszenia jej do przedsięwzięcia prawnych czynności służbowych korzystnych dla Zbigniewa S. w prowadzonych przeciwko niemu postępowaniach o przestępstwa i przestępstwa skarbowe".
Łącznie Zbigniew S. otrzymał zarzuty popełnienia 188 przestępstw – wszystkich doskonale udokumentowanych przez samego siebie. Wśród osób pokrzywdzonych bezprawnymi groźbami lub zniewagami Zbigniewa S. są m.in. politycy, policjanci, prokuratorzy i sędziowie. Wśród nich są prezydent Andrzej Duda, a także Jarosław Kaczyński, Jacek Sasin czy Barbara Piwnik.


p

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej