Internauci wyśmiewają “podwójne standardy” Wyborczej i Okopress

Po serii artykułów o dziennikarzu ukrywającym się pod pseudonimem, który miał pisać jednostronne teksty chwalące spółki Skarbu Państwa, internauci znajdują podobnego w „Wyborczej”. Czekają na podobne śledztwo Okopress.

Okopress to antyrządowy portal, który zakładali byli dziennikarze „Gazety Wyborczej”. Od lat łeb w łeb z „Gazetą Wyborczą” potępia działania rządu opisując ujawniając rzeczywiste i nierzeczywiste afery mające związek z przeprowadzanymi przez obecny rząd reformami. 
W mijającym tygodniu portal Okopress opisywał dziennikarza lub grupę dziennikarzy chowających się pod pseudonimem Krzysztof Suwart w jednym z ogólnopolskich portali. Zdaniem Okopress dziennikarz ów bezkrytycznie chwalić miał spółki Skarbu Państwa oraz działania rządu.
Internauci szybko znaleźli podobnego „dziennikarza” na łamach Gazety Wyborczej i jej internetowego portalu. 
To Piotr Żelazowski, który chwali i promuje spółki developerskie często wkraczając na zabroniony przez Prawo prasowe obszar kryptoreklamy.
- Czekamy na śledztwo Okopress w sprawie „Suwarta” Wyborczej – piszą internauci.

 

Haha, hej drogie @oko_press (cc @a_szczesniak80 @BMikolajewska), jakbyście mogli rzucić okiem i zlustrować Piotra Żelazowskiego z Wyborczej, bo chłop ma bardzo specyficzne zainteresowania branżowe i styl bliźniaczo podobny do Krzysia Suwarta, lubi szczególnie developerkę... 😆 https://t.co/YtlnSjXH1O pic.twitter.com/uS0Ov7LoHx

— Mateusz Parys (@parysmat) January 21, 2020

 

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej