Są pieniądze dla TVP, ale zmieni się prezes Telewizji

W piątek przed północą Andrzej Duda, prezydent Polski na wspólnej z Krzysztofem Czabańskim, przewodniczącym Rady Mediów Narodowych konferencji prasowej poinformował, że podpisał ustawę o przekazaniu mediom publicznym – w największej części TVP – niemal dwóch miliardów zł. Ale Jacek Kurski zapłaci za to stanowiskiem.

W poniedziałek Rada Mediów Narodowych ogłosi uchwałę, nad którą głosuje korespondencyjnie, w sprawie odwołania z funkcji prezesa telewizji publicznej Jacka Kurskiego. To cena, jaką prezes TVP zapłaci za spory z obozem politycznym prezydenta oraz za prezydencki podpis pod ustawą przekazującą 1,95 mln xzłotych telewizji publicznej.
Choć oficjalne wyniki głosowania będą znane dopiero w poniedziałek odwołanie Kurskiego jest niemal pewne. O głosach „za przyjęciem uchwały”, które zadeklarowało czterech członków Rady Mediów Narodowych Krzysztof  Czabański informował jeszcze w trakcie konferencji prasowej z prezydentem Andrzejem Dudą. W sobotnie popołudnie wątpliwości rozwiał Paweł Kukiz informując na Twiterze, że „nasz przedstawiciel zagłosował za odwołaniem bandytki w TVP. Dzięki, Grzegorz!" -  oznacza to, że wskazany przez Kukiz’15 Grzegorz Podrożny również nie poparł obecnego prezesa telewizji publicznej.

 

 

 

 

p

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej