Lot do domu. Polacy wracają do ojczyzny

To jedna z najbardziej podziwianych na świecie akcj polskiego rządu. W ramach akcji "Lot do Domu" narodowy przewoźnik lotniczy we współpracy z rządem umożliwia wszystkim Polakom powrót do ojczyzny w związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. Chęć powrotu zgłosiło 18 tys. osób.

W ramach operacji #LOTdoDomu rząd polski i Polskie Linie Lotnicze LOT zorganizują specjalne loty czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu naszym rodakom i uprawnionym do tego cudzoziemcom.
Za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej wszyscy Polacy, którzy będą chcieli powrócić do kraju, a także uprawnieni do tego cudzoziemcy mogą sprawdzić obecnie dostępne połączenia charterowe a także zgłosić zapotrzebowanie na przelot. LOT będzie na bieżąco analizował liczbę potrzebujących z danego kraju, a także możliwości organizacji lotu.
Za powrót do Polski specjalnymi lotami organizowanym przez LOT podróżujący zapłacą zryczałtowaną stawkę. Jej wysokość będzie zależała od kierunku, z którego realizowany będzie przelot: 400 – 800 PLN w granicach Europy i 1600 – 2400 PLN za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd.

 

 

p

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej