Rynek inwestycyjny pozostaje płynny

Skanska sprzedaje biurowiec Generation Park Z przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Kupującym jest międzynarodowy fundusz inwestycyjny Deka Immobilien. Wartość transakcji opiewa na kwotę prawie 100 mln euro.

- Transakcja sprzedaży tak dużego projektu, w topowej lokalizacji w stolicy, jest bardzo dobrym sygnałem dla całego rynku nieruchomości. Zainteresowanie inwestorów Polską nadal jest spore, pomimo perturbacji wywołanych przez pandemię koronawirusa na świecie. W perspektywie krótkoterminowej możemy spodziewać się spowolnienia na rynku, jednak negocjacje dotyczące transakcji najmu oraz sprzedaży nieruchomości, wciąż się toczą i w najbliższych tygodniach powinniśmy odnotować kolejne znaczące transakcje – mówi Przemysław Felicki, dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych CBRE, która doradza ws. transakcji.

Generation Park to kompleks trzech budynków biurowych, zlokalizowany przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Kolejne fazy inwestycji oznaczone zostały symbolami X, Y, Z, nawiązującymi do następujących po sobie generacji. Sprzedany budynek Generation Park Z, zlokalizowany jest przy ul. Towarowej 28 i składa się z 13 pięter, na których dostępne jest ok. 19 tys. mkw. powierzchni najmu. Biurowiec został oddany do dyspozycji najemców we wrześniu 2019 roku. Wśród najemców biurowca znajdują się między innymi Crido i Vistra.

–  Nowa dzielnica biznesowa w Warszawie, zlokalizowana wokół Ronda Daszyńskiego, rozwija się na naszych oczach. Generation Park jest jednym z najważniejszych projektów biurowych, które tworzą to nowe centrum biznesowe. Sukces komercyjny budynku Generation Park Z potwierdza, że nasze podejście do tworzenia miejsc do pracy odpowiada na potrzeby najemców i inwestorów. To już czwarta nasza transakcja z Deka Immobilien w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i dowód na to, że cieszymy się długoterminowym zaufaniem ważnych graczy na biurowej mapie inwestycyjnej – mówi Mariusz Krzak, wiceprezes wykonawczy w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

W ubiegłym roku wartości transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce przekroczyła rekordowe 7,7 mld euro. Była to zasługa przede wszystkim transakcji na rynku biurowym i logistycznym, które cieszą się największym zainteresowaniem inwestorów i cały czas dynamicznie się rozwijają.


 

 

p

Zamach w Smoleńsku a sądy i instytucje państwa
Przywrócić sądy Polakom – skrót diagnozy- Stanisław Możejko
Kryzys polityczny w Brazylii
Groźby śmierci wobec prezydenta Dudy

Wspomóż nas!

Jeśli czytałeś lub słuchałeś...

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do subskrybcji!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej